HABER ARAMA
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
müstesna
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Kullanışlı
  • Beğenmedim
FINDIK BORSASI
10 Nisan 2020 Cuma
Fındık Fiyatı


15.00TL
SON DAKİKA HABERLER
cialis 100mg viagra 100mg steroid satın al
22 Ekim 2019 Salı Saat: 08:42

BİLAL ERDOĞAN'IN VAKFI MECLİS GÜNDEMİNDE

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Ordu Milletvekili Dr. Mustafa Adıgüzel, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’a Bilal Erdoğan’ın vakfını sordu. CHP Ordu Milletvekili Dr. Mustafa Adıgüzel, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’a dönük hazırladığ
BİLAL ERDOĞAN'IN VAKFI MECLİS GÜNDEMİNDE

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Ordu Milletvekili Dr. Mustafa Adıgüzel, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’a Bilal Erdoğan’ın vakfını sordu. CHP Ordu Milletvekili Dr. Mustafa Adıgüzel, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’a dönük hazırladığı soru önergesi ile milli eğitimde etkili olan vakıfları sordu. Özellikle Bilal Erdoğan’ın Yüksek İstişare Kurulu’nda bulunduğu Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) ile imzalanan protokollerle eğitimde etkin hale gelmesini gündeme getiren Adıgüzel önergesinde şu sorulara yer verdi:

 

·    Milli Eğitim Bakanlığı pek çok öğretmeni, idari görevlisi, bürokratı ve bilgi birikimi ile hangi noktalarda yetersiz kalmaktadır ki bu tür işbirliklerine ihtiyaç duymaktadır?

 

· Bakanlığınızın böylesi işbirlikleri için seçtiği vakıflarda kriterleri nelerdir?

 

·Söz konusu vakıflarda bu projeleri üretenler eğitimci midir? Pedagoji bilgileri ne düzeydedir? Projede uygulayıcı olan vakıf bünyesindeki kişiler kimlerdir? Bu kişilerin eğitim düzeyi/yeterlilikleri nasıl denetlenmektedir? Bu kişilerin yeterlilik düzeylerine bakanlık bünyesinde hangi kurumlarca karar verilmektedir? Bu kişileri bakanlığın hangi birim ya da birimleri denetlemektedir?

 

· Şu ana kadar Milli Eğitim Bakanlığı ile vakıflar arasında kaç protokol imzalanmıştır? Bu protokoller hangi illeri kapsamaktadır?

 

· Milli Eğitim Bakanlığı için proje ürettiğini iddia eden her vakfın projesi değerlendirmeye alınmakta mıdır? Bu vakfın Yüksek İstişare Kurulu üyesi Bilal Erdoğan’ın Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın oğlu olmasının, Milli Eğitim Bakanlığı ile protokol imzalanmasında etkisi var mıdır?

 

· Resmi bir ortaklık kurulmadığı halde okullar ile ortak kurs, seminer, eğitim, etkinlik ve/veya faaliyetler yürüten vakıflar olduğu ile ilgili haberler basına yansımaktadır. Bu denetimsizlikler ile ilgili herhangi bir işlem başlatılmış mıdır? Tekrarlanmaması için bir önlem alınmış mıdır?

 

· Öğrencilerin okullarda derneklerin uyguladığı sınavlara tabi tutulduğu ve sonrasında bu öğrencilerin derneğe gitmesi gerekliliğinden bahsedildiği yönünde haberler bulunmaktadır. Bu iddialar doğru mudur?

 

· Öğrencilerin MEB’e bağlı binalar dışına taşınması/gitmesi söz konusu olmuş mudur? Olduysa öğrencilerin güvenliği kim tarafından ve nasıl sağlanmıştır veya sağlanmaktadır?

 

· Bu uygulamalar, Tevhîd-i Tedrîsâttan günümüze bir ilke olarak benimsenmiş eğitim ve öğretimin bir bütün olması ilkesine ve laik, çağdaş ve bilimsel eğitim normlarına uygun mudur?

Anahtar Kelimeler : BİLAL, ERDOĞAN'IN, VAKFI, MECLİS, GÜNDEMİNDE

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler

 

Ordu Yeni Haber Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız