HABER ARAMA
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz

ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Kullanışlı
  • Beğenmedim
SON DAKİKA HABERLER
thy iletişim Sunexpress İletişim anadolujet iletişim
25 Ekim 2019 Cuma Saat: 10:02

“KONGRELERİMİZİ BAYRAM HAVASINDA TAMAMLAYACAĞIZ”

AKP Ordu İl Başkanı Halit Tomakin başkanlığında ilçe başkanları toplantısı parti binasında yapıldı. 7.olağan kongre sürecinin değerlendirildiği Toplantı sonrası İlçe Başkanları ile birlikte barış pınarı harekâtına destek ama
“KONGRELERİMİZİ BAYRAM HAVASINDA TAMAMLAYACAĞIZ”

AKP Ordu İl Başkanı Halit Tomakin başkanlığında ilçe başkanları toplantısı parti binasında yapıldı. 7.olağan kongre sürecinin değerlendirildiği Toplantı sonrası İlçe Başkanları ile birlikte barış pınarı harekâtına destek amacıyla asker selamı verildi. Daha sonra İlçe Başkanları ve İl Yönetim Kurulu üyeleri büyükşehir belediye başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler ‘i makamında ziyaret ederek görüş alışverişinde bulunuldu.

Toplantıda konuşan İl Başkanı Halit Tomakin, Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatları ile AK PARTİ ‘de 7. Olağan kongre sürecine girildiğini hatırlatarak. AK PARTİ Ordu İl Başkanlığı olarak 7.olağan kongre sürecinin başladığını hatırlatarak, 7 Kasım 30 Kasım tarihleri arasında delege seçimlerinin yapılacağını,  1 0cak – 27 Nisan 2020 tarihleri arasında İlçe Kongrelerinin tamamlanacağını, 1 Haziran – 27 Eylül 2020 tarihleri arasında da İl Kongrelerinin tamamlanacağını belirterek,  AK PARTİ kongrelerinde adam tutmak, kulis yapmak, tuttuğu adamı öne çıkarmak için muhtemel adayları karalamak, ayıplamak yoktur. Tatlı bir yarışla inşallah 7.olağan kongrelerimizi bayram havasında tamamlayacağız dedi. 

Başkan Tomakin, Ordu’da ve Türkiye’de AK PARTİ ‘nin bundan önceki kongrelerinde olduğu gibi gibi 7. Olağan kongreleri de bir yenilenme, yeniden bir diriliş olacağını Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın Yunus’un 'Her dem yeniden doğarız, bizden kim usanası' ifadesinde olduğu gibi, biz sürekli yeniden doğarak kendimizi tazelersek milletimizin desteğini hiçbir zaman kaybetmeyiz. Bunu böyle bilesiniz. Dediği gibi,  milletimizle beraber çıktığımız bu yolda yine milletimizle beraber yürüyerek yeniden doğacak 2023 de Yeniden büyük Türkiye’yi kuracağız dedi.  

 

Başkan Tomakin, iddialı bir şekilde konuşarak AK Parti’nin sıradan bir siyasi parti olarak görülemeyeceğini, AK PARTİ ve Liderinin Milli ve yerli olduğunu Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın Dünya 5 ten büyüktür diyerek , yeni bir dünyanın kurulması için , mazlum milletlere  bir umut olduğunu , AK Parti’nin görüşünün milliyetçi muhafazakar bir yapı olduğunu ,  milli demek bin yıllık geleneğimiz Fatih Sultan Mehmet ’in , Yavuz Sultan Selim ’in , Mustafa Kemal Atatürk’ün görüşüdür diyerek biz bu ağır sorumluğun bilincinde olarak biz arı kolonileri gibi   gittiğimiz her yere AK Parti’nin davasını taşıyacağız, o polenler medeniyettir, kültürdür , ahlaktır , fedakarlıktır, vatanseverliktir dedi. 

 

 

Başkan Tomakin , İlçe Başkanlarına uyarıda bulunarak biz ne zaman ki statükoya teslim olursak, metal yorgunluğunun üstesinden gelecek gücü kendimizde bulamazsak kendimizle birlikte bize umut bağlayan , İslam dünyasının be mazlum milletlerinde umudunun yok olacağını  " Bilge kral Aliya’nın  dediği gibi “Yarınlar yorgun olanların değil, rahatından vazgeçenlerin olacaktır” diyerek önümüzde  adaletten, barıştan, hürriyetten yana, katılımcı, çoğulcu, şeffaf, insan haklarına saygılı bir hukuk devleti olacak olan “Yeni ve Büyük  bir Türkiye için Yeni bir AK Parti“ var dedi.


Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler

 

Ordu Yeni Haber Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız