HABER ARAMA
müstesna
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
Rent a car
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Kullanışlı
  • Beğenmedim
FINDIK BORSASI
27 Şubat 2020 Perşembe
Fındık Fiyatı


15.00TL
SON DAKİKA HABERLER
cialis 100mg viagra 100mg steroid satın al
13 Şubat 2020 Perşembe Saat: 10:03

ŞAHİN: ZAMAN BİR VE BERABER YÜRÜME ZAMANIDIR

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Ordu İl Başkanlığına Avukat Atilla Şahin’de aday oldu. 16 Şubat’ta yapılacak olan İl Başkanlığı seçimlerine eski il Başkanlarından Av. Atilla Şahin’de adaylığını ilan etti. Parti binası toplantı
ŞAHİN: ZAMAN BİR VE BERABER YÜRÜME ZAMANIDIR

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Ordu İl Başkanlığına Avukat Atilla Şahin’de aday oldu. 16 Şubat’ta yapılacak olan İl Başkanlığı seçimlerine eski il Başkanlarından Av. Atilla Şahin’de adaylığını ilan etti.

Parti binası toplantı salonunda geniş bir katılımla resmi başvurusunu gerçekleştiren Şahin, burada üyelere seslenerek önemli mesajlar verdi.

Zaman bir ve beraber yürüme zamanıdır diyerek söze başlayan Şahin, yaptığı konuşmada; “Hepimizin bildiği üzere; demokrasinin ayaklar atlına alındığı, genç işsizliğin tavan yaptığı, adaletin yok sayıldığı çok zor bir dönemden geçmekteyiz. Bu adını bilmediğimiz tek adam rejiminde asıl yük demokrasiye gönül vermiş biz Cumhuriyet Halk Partililere düşmektedir.”

Adaletsiz rejimi, adaletle yıkınız. Alkışlar önüne kansız elle çıkınız” demişti Gandi. Evet bir hukukçu olarak üzülerek ifade etmek isterim ki adaleti mumla aradığımız bir dönemden geçiyoruz. Ancak bu düzeni değiştirecek ve yeniden adaleti tesis edecek tek siyasal kurum Cumhuriyet Halk Partisidir.  Bizler demokrasiyi yaşatmaya devam ediyoruz ve hep birlikte devam edeceğiz. Omuz omuza, yürek yüreğe ve ortak akılla bir ve beraber yürüme zamanıdır” dedi.

 

Her zaman birlikte düşünmeye, birlikte karar vermeye ve ortak akla inandım diyen Şahin, sözlerine şöyle devam etti; “Özümsediğim parti ilkelerimiz doğrultusunda yaşadım ve hiç kimseye yaslanmadan, birisi ya da birilerinin yönlendirmesi olmadan, her zaman sadece siz değerli partililerimizden talep ederek ve sadece partililerimizin feraseti ve tercihi ile partimin her kademesinde onurla ve gururla göğsüm kabararak görev yaptım.

Ulu önder Atatürk’ten aldığımız en değerli miras olan Cumhuriyet Halk Partisi’nin çeşitli kademelerindeki görevleri bana layık gören siz değerli partililerimize minnettarım. Atatürk’ün dediği gibi; özgürlük ve bağımsızlık benim karakterimdir.

Bu ilkesel değerler bütününde ve il örgütümüzü, partimizi daha da ileriye taşımak inanç ve isteğim doğrultusunda CHP il başkanlığı görevine adayım” diye konuştu.

 

Şahin, konuşmasının devamında ise; “30 yılı aşkın süredir üyesi olduğum, her kademesinde hiçbir şahsi ikbal beklentisi olmaksızın şevkle ve arzuyla çalıştığım partimin vereceği her türlü görev benim için bir onurdur, başımın üstündedir. Bugüne kadar Cumhuriyet Halk Partisinin belediye meclis üyeliği, il-ilçe yönetim kurulu üyeliği, ilçe başkanlığı, milletvekili adaylığı, il başkanlığı gibi her parti üyesinin onur ve gurur duyacağı her türlü parti kademesinde siz değerli partililerimizin teveccühü ve görevlendirmesi üzerine bulunmuş olmak dahi bir partili olarak şahsım adına en üst seviyede bir görev ve mutluluktur.

 

Eğer değerli partililerimiz tarafından bu görev bana verilirse; daha önceki başkanlığım döneminde tıpkı içinde bulunduğumuz bu binayı partimize kazandırdığımız gibi, yeni projelerle bu sefer özellikle de gençlerle ilgili önemli projelerimizin olduğunu ve bunları hayata geçireceğimizi belirtmek isterim. Atatürk’ün de işaret ettiği üzere, benim bütün ümidim gençliktedir” şeklinde konuştu.

 

Üyeler tarafından alkış yağmuruna tutulan Şahin, sözlerini şu şekilde tamamladı; “Cumhuriyet Halk Partisinin ilkelerinden biri de devrimciliktir. Devrimcilik değişim demektir. Bugüne kadar yaptığımız eylemlerle değişim konusunda kurumsal olarak önemli işlere imza attığımızı düşünüyorum. Bunu devam ettirmek için mücadelemize devam edeceğiz. Bu noktada Sokrates’in bir sözü aklıma geldi. “ Değişimin sırrı, eski ile savaşmak değil, tüm enerjini yeniyi inşa etmeye odaklanmaktır”. Daha önce görev yaptığım süreler boyunca asla kavgacı bir tutum izlemedim, hep ileriye odaklandım. Bundan sonra da bu anlayışı devam ettireceğim.

 

Pazar günkü seçimde de sonuç ne olursa olsun, Partimin, il yönetiminin, ilçe yönetiminin bir parti üyesi olarak bana tevdi edeceği her türlü görevi yerine getireceğimi huzurunuzda açık yüreklilikle taahhüt ediyorum. Çünkü bundan sonra hep birlikte odaklandığımız konu Cumhuriyet Halk Partisi olarak iktidara yürümektir.

Cumhuriyet Halk Partisinin yapılacak ilk genel seçimlerde iktidara yürüyeceğinden en ufak bir kuşkum yok. Yapılacak iş çalışmak, çalışmak ve daha çok çalışmaktır. Sözlerimi vatan şairimiz Nazım Hikmet’in bir dizesi ile bitirmek istiyorum. “ Umuda bir kurşun sıksa da ölüm, unutma umuda kurşun izlemez gülüm.”

 

Anahtar Kelimeler : ŞAHİN:, ZAMAN, BİR, VE, BERABER, YÜRÜME, ZAMANIDIR

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler

 

Ordu Yeni Haber Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız