hurda reklam
  • DOLAR6,0344
  • EURO6,7411
  • ALTIN247,5224
  • BIST 10086.771
HABER ARAMA
müstesna
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
Rent a car
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Kullanışlı
  • Beğenmedim
FINDIK BORSASI
21 Mayıs 2019 Salı
Fındık Fiyatı


12.00TL
SON DAKİKA HABERLER
18 Eylül 2018 Salı Saat: 10:42

128 BİN 444 ÖĞRENCİ DERS BAŞI YAPTI

2018-2019 eğitim-öğretim yılı açılış töreni ve İlköğretim Haftası kutlama programı, Altınordu İlkokulu’nda gerçekleştirildi.  
128 BİN 444 ÖĞRENCİ DERS BAŞI YAPTI

2018-2019 eğitim-öğretim yılı açılış töreni ve İlköğretim Haftası kutlama programı, Altınordu İlkokulu’nda gerçekleştirildi.

 

Altınordu İlkokulu’nda düzenlenen törene, Vali Seddar Yavuz, AK Parti Ordu Milletvekili Dr.Şenel Yediyıldız, Altınordu Kaymakamı Niyazi Erten, Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, İl Emniyet Müdürü Mehmet Erduğan, İl Jandarma Komutanı Albay Tolunay Başer, İl Milli Eğitim Müdürü Kutlu Tekin Baş, bazı daire müdürleri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

 

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törende, öğrenciler tarafından şiirler okundu. 4. Sınıf öğrencilerinin, 1. Sınıfa başlayan öğrencilere ‘okulumuza hoşgeldiniz’ çiçeği vermesiyle devam eden törende, öğrenciler tarafından halk oyunları gösterisi yapıldı.

 

Okul bahçesinde gerçekleştirilen programın ardından, öğrenciler sınıflarına girdi. Vali Seddar Yavuz, AK Parti Ordu Milletvekili Dr.Şenel Yediyıldız, İl Milli Eğitim Müdürü Kutlu Tekin Baş da sınıfları ziyaret ederek, öğrencilere sağlıklı, huzurlu ve başarılı bir eğitim-öğretim yılı dileğinde bulundular. 

 

Okulun Öğretmenler Odasında, öğretmenlerle bir araya gelen Vali Seddar Yavuz, “Sizlerle böylesine mutlu bir günde bir kez daha bir arada olmaktan gerçekten büyük bir mutluluk duyuyorum. Hepinizi sevgiyle, muhabbetle, saygıyla selamlıyorum. Her zaman söylediğim gibi, benim öğretmenlerim, benim il müdürlerim ile eşit statüdedir. Bunu yıllar önce söylemiştim, bu düşüncemi bir kez daha sizinle paylaşmak istiyorum. Eğitim-öğretimin en önemli aktörü sizsiniz.

Her ne kadar biz, çevre, aile desek de öğretmenin rolü dün de, bugün de, yarın da değişmez. Çocuğumuzun zihninde, gönül dünyasında çok başka bir yere sahip olduğunuzu, yönlendirebildiğinizi çok net bir şekilde bir veli olarak, dört çocuk büyütmüş birisi olarak net olarak görüyorum” diye konuştu.

 

“Son 16 yıl içerisinde Türkiye’de çok ciddi bir fiziki mekân artışı meydana geldi. Sadece Ordu’da Cumhuriyet tarihi boyunca yapılan derslik sayısı ise 3 bin iken, son 16 yılda 3 bin ek ilave derslik yapıldı” diyen Vali Seddar Yavuz, ”Şehirlerin nüfus artışlarına paralel olarak, fiziki mekân artışları meydana geldi. Dünyada yaşanan hızlı değişim ve dönüşüm birçok değeri, bilgiyi ya eskitti, ya yıprattı, ya da olumlu değişiklikler meydana getirdi.

Dünyanın hiçbir döneminde bilgi bu kadar çabuk üretilmemiş ve çabuk yayılmamıştır. Bilginin bu kadar çabuk üretildiği, yayıldığı ve eskitildiği bir dünyada bizim sadece fiziki mekânla öğünmemiz mümkün değil. Daha çok şey yapmamız gerekiyor. Bir başka önemli nokta ise, dünya da şöyle bir anlayış vardı, biz insanları eğitecek,  zenginleştirecek, sorunlarımızı çözecek, huzurlu ve mutlu bir dünya oluşacaktı. Tam aksine zenginleştik, eğitimimiz arttı ama ruhsal bunalımlarımız kat be kat artmaya başladı.

Dolayısıyla suç oranları korkunç derecede yükselmeye devam ediyor. Çoğu zaman biz kendimizin kim olduğunu bilmiyoruz. Bizim bu bahsettiğimiz zenginlik, eğitim, sorunları çözer tezi çökmüştür. Şimdi bedenimize gösterdiğimiz itinayı, ruhumuza göstermek durumundayız. Yani ruhun ihtiyaçlarını karşılayacak tedbirleri nasıl alacağız? Avrupa’nın etik dediği, bizim ise ahlak dediğimiz, adına ne koyarsanız koyun, değerler eğitimi noktasında bizim çalışma yapmamız gerekiyor” şeklinde konuştu.

 

Vali Yavuz, ”Giderek nezaket ve zerafetimizi kaybetmeye, sokak jargonunu benimsemeye başlayan bir kültürle karşı karşıyayız. Bunu şiddetle reddetmeliyiz” diyerek, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Teşekkür eden, özür dileyen bir toplumun üzerinde hepimizin çalışması gerekir. O yüzden okul öncesi eğitiminin ve ilkokulun fevkalade önemli olduğunu düşünüyorum. 25 yaşında insanlara teşekkür etmeyi, 30 yaşında insanlara özür dilemeyi öğretemezsiniz. Bir başkasının hakkına, hukukuna riayet etmeyi bu yaşlarda ancak öğretebilirsiniz. Dolayısıyla eğitimin en önemli amacı sadece öğretmek değil, insan davranışlarında pozitif değişiklikler meydana getirmektir. Ben bir kez daha Ordu’da görev yapan 9.132 öğretmenimize en derin sevgilerimi, saygılarımı bu şehirdeki devletin temsilcisi sıfatıyla iletmek istiyorum.

Gerçekten sizlere minnettarız, şükran borçluyuz.  Her biriniz çocuklara sabırla bir harf, bir kelime öğretmek için müthiş bir mücadele veriyorsunuz. Bir şey öğretmenin ne kadar zor bir görev olduğunu, 30 yıldır kamu yöneticiliğinde bulunan birisi olarak ben de çok iyi biliyorum. Bir nevi öğretmenliği biz de çalışlarımızla yaşıyor, bir şey öğretiyoruz. Onların yanlışlarını düzeltmeye çalışıyoruz. Bir şey öğretebilmenin insan davranışını değiştirebilmenin ne kadar zor olduğunu iyi bilenlerdeniz. Şu anda 574 okulumuzda,  6.195 derslikte, 9.132 idareci ve öğretmenimizle, 128.444 öğrencimiz ders başı yaptı. Ben bir kez daha hayırlı, uğurlu olmasını diliyorum”

 

AK Parti Ordu Milletvekili Dr.Şenel Yediyıldız ise yaptığı konuşmada, “Bugün 2018-2019 öğretim yılının açılışındayız. Öğrencilerimiz ve öğretmenlerimiz başarılı bir yıl geçirirler, temennimiz odur. Öğretmenlerimiz kutsal bir mesleğin sahibidirler. Ellerindeki malzeme insandır ve daha önemlisi çocuktur.  O çocuklar bizim geleceğimizdir. Bu memleketin sahipleri olacaktır onlar. Bu memleketin Valisi, Milletvekili, Bakanı, Devlet Başkanı onlardan olacaktır.

İnşallah bizim çocuklarımız geleceğe sahip çıkan geleceğe önem veren geleceğini düşünen nesiller oluşur. Bu nesilleri sizler yetiştireceksiniz. Onun için önemlisiniz, değerlisiniz. Mesleğinizi seviyorsunuz bunu biliyorum. Sevdiğiniz bu meslekte başarılı mesafeler kat edersiniz. Allah resulü ‘ilim Çin’de de olsa öğrenin’ demiştir. O ilmi öğretenler sizlersiniz, önemlisiniz. O ilmi öğrettiğiniz çocuklarımız daha da önemli. Onun için bu kurumlar, bu yerler bizim için değerlidir. Olmazsa olmazımızdır. Önem vermemiz gereken yerlerdir. Ben hepinize şimdiden başarılar diliyorum” dedi.

Anahtar Kelimeler : 128, BİN, 444, ÖĞRENCİ, DERS, BAŞI, YAPTI

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler

 

Ordu Yeni Haber Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız