HABER ARAMA
Ordu Nöbetçi Eczaneleri
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Kullanışlı
  • Beğenmedim
SON DAKİKA HABERLER
thy iletişim Sunexpress İletişim anadolujet iletişim
23 Şubat 2021 Salı Saat: 09:54

'ÖZ ANLAYIŞI YÜKSEK ÇOCUK YETİŞTİRMEK'

Ordu İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Türk PDR Derneği işbirliğinde yürütülen Türkiyede Rehberlik ve Psikolojik Danışma Alanında Etkin Uzmanlar Tarafından Mesleki Gelişim Programları kapsamında Milli Eğitim Müdürlüğünün ev sahipl
'ÖZ ANLAYIŞI YÜKSEK ÇOCUK YETİŞTİRMEK'

Ordu İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Türk PDR Derneği işbirliğinde yürütülen "Türkiye'de Rehberlik ve Psikolojik Danışma Alanında Etkin Uzmanlar Tarafından Mesleki Gelişim Programları" kapsamında Milli Eğitim Müdürlüğünün ev sahipliğinde Türk PDR Derneği Ordu Şubesi işbirliğiyle 'Öz Anlayışı Yüksek Çocuk Yetiştirmek' konulu çalışma düzenlendi.

İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Fatih Vargeloğlu'nun ev sahipliğinde düzenlenen ve Yıldız Teknik Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Engin Deniz tarafından gerçekleştirilen çalışmaya Bakanlığımız Temel Eğitim Genel Müdürü Doç. Dr. Cem Gençoğlu ve Türk Psikolojik Danışma ve Rehberlik Derneği Genel Başkanı Oğuz Özat konuşmacı olarak katıldı.

İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Fatih Vargeloğlu'nun ev sahibi olarak katıldığı etkinliğe 19 ilçede görev alan rehber öğretmenleri ile ilçe müdürleri ve ilgili şube müdürleri katılım gösterdi. Etkinlikte desteklerini ve iyi dileklerini ileterek açılış konuşmasını yapan Müdür, "Müdürlüğümüzün Öğrenci Öğretmen Yönetici ve Velilere yönelik Kişisel Gelişim Rehberlik ve Mesleki Gelişim Konularında yürüttüğü projemizin önemli sac ayaklarından biri olan ve Türk PDR Derneği ile yapılan işbirliği çerçevesinde ilimizde Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlarımıza yönelik Mesleki Gelişim konulu çevrimiçi etkinliğimiz dolayısıyla bir araya gelmenin mutluluğunu taşıyoruz.

Ordu’da her hafta Türk PDR derneği işbirliğinde gerçekleşecek etkinlikler ile önümüzdeki haftalarda da yine birbirinden kıymetli hocalarımızla ilimizdeki Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlarımızın mesleki gelişimlerine katkı sunulmaya devam edilirken, aynı zamanda okul yöneticilerimize yönelik ihmal ve istismarı önlemeye yönelik çevrimiçi seminerler diğer branşlardaki öğretmenlerimize yönelik sınıf rehberlik programları, ayrıca aday öğretmenlerimiz için de rehberlik eğitim programları planlanmıştır. Etkinliğimizin hayırlara vesile olmasını temenni ediyor, etkinliğe katılan eğitim ailemizin değerli çalışanlarına teşekkür ediyorum." dedi.

Yıldız Teknik Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Engin Deniz'in rehber öğretmenlerimizle bir araya geldiği eğitimde, "okul psikolojik danışmanları ve rehber öğretmenlere tavsiyelerde bulunulurken, öz anlayış kavramı nedir? Etimelojisi ve tarihi. Öz anlayışı yüksek bireylerin sahip olduğu özellikler nelerdir? Öz anlayış, travmatik olaylara, depresyona, strese ve anksiteye karşı bizi nasıl korur? Öz anlayışı yüksek çocuk yetiştirmede velilerin ve eğitimcilerin rolü nedir? Öz anlayışı yüksek çocuk yetiştirmede neler yapılabilir?" konularında değerlendirmelerde bulundu.

Anahtar Kelimeler : 'ÖZ, ANLAYIŞI, YÜKSEK, ÇOCUK, YETİŞTİRMEK'

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler

 

Ordu Yeni Haber Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız