hurda reklam
 • DOLAR5,3922
  % 0,50
 • EURO6,1052
  % 0,33
 • ALTIN214,8898
  % 0,05
 • BIST 10090.170,70
  % -0,40
HABER ARAMA
müstesna
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
Rent a car
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
 • Gayet Güzel
 • Kullanışlı
 • Beğenmedim
FINDIK BORSASI
17 Aralık 2018 Pazartesi
Fındık Fiyatı


12.00TL
SON DAKİKA HABERLER

Recep Aydın

Recep Aydın

ÜSTÜNLÜK TAKVADADIR….

2 Ağustos 2017 Çarşamba Saat: 11:07

 

 

 

Gün içersinde gazeteci olarak il içinde olan toplumsal veya kurumlarımızın yapmış olduğu  toplantı,açılış,panel gibi etkinliklere katılarak halkımızın haber alma özgürlüğü görevimizi yerine getirmeye çalışıyoruz.

Her kurum yapmış olduğu etkinliği halka duyurulması için basın yayın kuruluşlarını yapmış oldukları organizasyonlara davet ederler bizlerde icabet eder izlenimlerimizi halkımızla paylaşırız.

Etkinliklerin olmazsa olmazı basın,her yapılan organizasyonda mutlaka davet edilirler ki yapılan etkinlik haberleşsin, davet edildiğimiz halde gidemediğimiz programlar için ise programı yapanlar tarafından gitmediğimiz de eleştirilir yerden yere de vuruluruz.İlimiz için hayatı önem arz eden bir etkinlik yaptık basın ilgilenmedi der.

Tabiî ki her kişi kurum kendi yaptığı etkinliği önemli görmesi muhatabı olan bizleri de etkinliklerinde enstrüman gibi görmesi,kendine göre onun en tabi hakkı olduğunu düşünmesine vesile olmakta.çünkü bir işi başardı kamuoyuda bunu bilmeli.

Hayatımızın normal akışı böyle devam eder gider haberleri yapılanlar teşekkür etmez mecburlar denilir,o gün haberleri bir sebepten dolayı yapılmayanlar da neler neler söylerler,yandaşlıktan tutunda,şunun adamıydı da ondan yapmadı,diye uzayıp giden sebepler ve hakaretler.

Dedim ya hayatımızın normal akışı,kişi,kurum,adı sanı neyse önemliler hemde çok önemliler.

Gazeteci her yere bir şekilde gitmek zorunda?

Kişi kurum gazeteciyi yapmış olduğu organizasyona da davet etti ki,görevi de buraya kadardı?

            Anlayış işte! gazeteci insan değil,robot her davet ettiğimde gelecek eşek gibide haberi yapacak öyle ya.

            Siz insanlıktan, Türk töresinden nasibini almamış olanlar,merak ediyorum evinize misafir davet ettiğinizde misafirinize oturması için yer göstermiyormusunuz?evinize gelen misafirle yaptığınız organizasyona davet ettiğiniz insanlar arasında farklılıkmı varki.Bilmeden yapılan her hata telafi edilir,ancak bu sizin vazifeniz ise hataya asla yer yoktur.Ordu Valiliği protokol müdürlüğü görevi gibi bir görevdeyseniz hataya asla yer olmamalı,öğrenmiş olmalısınız.

            Kendinizi işinize adapte etmelisiniz,bugüne kadar yaptığınız her etkinlikte aynı şey boş yere otur, zormu basın mensubu arkadaşlarıma bir yer ayırmak, boş yere oturmak ne demek? Senin o görevde bulunma gerekçen nedir?

            Ülkemizi yönetenler Türkiye yi  iki kısma ayırıyor eski Türkiye,yeni Türkiye diye görev ve sorumluluklarının gereğini yapmasını bilmeyen bürokratların önce kafaları yenilenmeli ki yeni Türkiye olalım.

            Yüzü kızarmalı insanın kaç aylardır bu görevdeyim hala beceremiyorum diye.Son söz toplumumuzun için de yaşayan her bir bireyimiz çok kiymetli efendim makamı olanlar,biraz daha …. Parası olanlar ….. kiyafeti güzel olanlar…..Yok öyle. yok öyle.İnsanı yaşat ki Devlet yaşasın vesselam.


Yazı Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Yazıya Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?
 

Ordu Yeni Haber Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Yazıyı Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız

Yazarın Diğer Yazıları