HABER ARAMA
Ordu Nöbetçi Eczaneleri
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
müstesna
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Kullanışlı
  • Beğenmedim
SON DAKİKA HABERLER
cialis 100mg viagra 100mg steroid satın al

EMRULLAH GEDİK

EMRULLAH GEDİK

BAĞIMLILIK

16 Kasım 2017 Perşembe Saat: 11:07

Bağımlılık; Maddi bağımlılık ve Manevi bağımlılık olmak üzere ikiye ayrılır.

Maddi bağımlılık somuttur. Bağımlılık bağlılıktan gelir. Günümüzde biz nelere bağlıyız ? tabi ki birçok şeye. İnsanların aleyhine getirilmiş, icat edilmiş, art niyet ile tasarlanıp üretilmiş bir çok unsur vardır.

Onların amacı insanların şuur bilincini kaybetmesi için hem de bu insanlardan ekonomik gelir elde etme amacı taşır. Her şey para için. Bu şahısların felsefesi “para güçtür ve otorite getirir.“  Bu insanlar tehlikedir çünkü para her şeyi yapar diyen adam, para için her şeyi yapan adamdır.

Alkol, uyuşturucu maddeler, sigara bunlar tamamen batıdaki derin güçlerin vizyonu olan “ evren üzerinde biyolojik savaş” projesinin etkenleridir veya bir aşamasıdır, Birilerini mutlu edecek bir aşama.

Her şavaşa girildiğinde mutlaka para kaybedilir. Bu derin güçler öyle bir savaş tasarlamış ki hem savaş yapıyor hem de para kazanıyor. Yani adam üreterek savaş yapıyor mübadeleye girmeye gerek duymadan kendi ürettiğini kendi ülkesinde satmıyor. Telefon, bilgisayar vb. insanların yararınadır.

Lakin bunu kendi nefsimiz zararımıza çevirebilir. Bu vb. cihazlar radyasyon yayan cihazlardır. Biz sosyal medya bağımlısı oldukça ve bunu fark eden kapitalist patronlar zevklerine göre iletişim faturasını artırmaktadır. Bizimde bunlar ihtiyacımız olduğu için zorunlu olarak kullanmak zorundayız. Buda bir oyunun parçası ve aşamasıdır.

Manevi bağımlılık; duyguların ve mantığın işbirliği ile bir araya gelerek tamamen psikolojiyi ve ardından bireyi etkiler. İnsan iradesi olan bir canlıdır. Bu iradeyi yararında veya zararına da kullanabilir. İnsana en çok hakim olan duygularıdır. İki kere iki dörttür.

Bu nasıl kesin bir sonuç ise bu olay da kesindir ve nettir. Bir sevdaya bağlanırız harab oluruz. Bir davaya baş koyarız harab oluruz. Bunları olumlu bir şekilde yapmamız için planlı ve programlı hareket edip, kendimizle geniş kapsamlı kritik analitik yapmalıyız.

Bu şekilde bunların vakitlerini dizginlersek hepsinin üstesinden gelecek kapasiteye sahip oluruz. Bunun ile beraber birilerinin de bu alışkanlıklarını dizginlemesine vesile oluruz.

”Bağlı ol esiri olma“… 


Yazı Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Yazıya Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?
 

Ordu Yeni Haber Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Yazıyı Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız

Yazarın Diğer Yazıları