hurda reklam
 • DOLAR5,3579
  % 0,44
 • EURO6,1142
  % 0,53
 • ALTIN222,5623
  % -0,09
 • BIST 10096.817,36
  % 1,47
HABER ARAMA
müstesna
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
Rent a car
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
 • Gayet Güzel
 • Kullanışlı
 • Beğenmedim
FINDIK BORSASI
17 Ocak 2019 Perşembe
Fındık Fiyatı


12.00TL
SON DAKİKA HABERLER

Mehmet Ziya Odabaş

Mehmet Ziya Odabaş

TÜRK POLİSİ

12 Şubat 2018 Pazartesi Saat: 08:17

 

Polislerimiz, yurt genelin de nüfusun yoğun olduğu yerlerde emniyet ve asayişin teminini sağlayan isimsiz kahramanlarımızdır.

Terör olayları başta olmak üzere, cinayet, hırsızlık, adam öldürme, gasp, cinsel taciz ve diğer olaylarda, Kötülerin karşısında, iyilerin yanında saf tutarlar. İmdat çığlığı atıldığında yardımımıza ilk koşan polislerimizdir.

Polislerimiz, halkımızdan gerekli desteği görebilmekte midirler?  Hiç sanmıyorum. Bir iki memurumuzun münferit hareketlerini koca bir camiaya mal etmeyi ne yazık ki çok iyi beceriyoruz.  Herkes hata yapıyor. İnsanlığın var olduğu yerde hata yapmamak zordur.  Biliriz ki  hata yapmayan Allah’tır.

Polislerimizin bu zor dönemeçte yanlarında olmamız gerekirken, hatalarını kollamak, ve sürekli eleştirmek bu kahramanlarımızın motivasyonlarını bozmaktadır.  Yapılan emniyet ve  asayiş hizmetlerinin karşılığı saygı ve değer olmalıdır.

Avrupa ve ABD de Polis memurlarından, o gelişmiş dediğiniz halk adeta ürkmekte ve korkmaktadır. Mümkün mü polisle karşı karşıya geldiğinizde elini kolunu çabalatmanız. O an alnınızın ortasına kurşunu yersiniz. Basit bir trafik olaylarında da bu durum aynen böyledir. Ülkemizde ise konuşulan ilk şey ‘’Sen benim kim olduğumu biliyor musun’’ Kimsin oğlum sen diyemiyor polis, de se ne olur, balın kayaya doğru sürgün veya işten el çektirme. İşte bu derece de pamuk ipliği ile de bağlıdır kurumuna. İki çift söz alın bunu, atın bunu, gözüm görmesin bunu.  Önce kanunlarımızı düzenleyeceğiz. Ülke genelin de, illerde, ilçelerde yasalara saygılı yöneticileri yetiştireceğiz. Polislerin işine burnunu sokmayan  tavassutta bulunmayan liderlere sahip olacağız. Polisleri siyasallaştırmadan uzak tutacağız, siyasilerin oyuncağı yapmayacağız. Gelin görün o zaman kahraman Türk polisini.

Kendi gözlerimle şahit olduğum bir olaydan da bahsetmeden geçemeyeceğim. Bankanın birisindeyim. Memur kazaen imdat butonuna (Panik Butonu) bastı inanın aradan 2-3 dakika geçmedi ki, polis bankanın içine girdi. Hem şaşırdım, hem de çok mutlu oldum. Anında bankayı kontrol altına alan polis bana ve diğer müşterilere güven verdi.

Canlarını hiçe sayarak görev yapan bu aslanlarımız takdiri teşekkürü hak etmiyorlar mı? Hadi ondan da  vaz geçtik  birazcık ta olsa hoş görüyü hak etmiyorlar mı?

Biz bayramlarda, Büyüklerimizin mezarını ziyaret edelim, onlar görev yapsınlar.

Biz tatil yapalım, onlar gece mesaisine kalsınlar.

Biz yılbaşını kutlayalım, onlar yollarda kontrol yapsınlar.

Evet onların görevi bu ama, eleştirirken de biraz daha dikkat edelim lütfen.

Büyük şehir belediye başkanı basın toplantısında, Gazeteci geçinen birinin polis görevini yapmıyor şikayeti ne demek, Başkan polisin amiri de biz mi bilmiyoruz.

Uzatın alınlarınız,

Vatan evlatları,

Öpüyorum hepinizi.

Yüce Allah’ım, sizleri ananıza, babanıza sıcak yuvalarınıza bağışlasın.

Selam olsun sizlere,

Bayrakta, vatan da, millet de  sizlere emanet.

Ne mutlu, Türk Polisi olanlara…

 


Yazı Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Yazıya Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?
 

Ordu Yeni Haber Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Yazıyı Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız

Yazarın Diğer Yazıları