hurda reklam
 • DOLAR5,3616
  % 0,51
 • EURO6,1174
  % 0,58
 • ALTIN222,7173
  % -0,08
 • BIST 10096.817,36
  % 1,47
HABER ARAMA
müstesna
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
Rent a car
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
 • Gayet Güzel
 • Kullanışlı
 • Beğenmedim
FINDIK BORSASI
17 Ocak 2019 Perşembe
Fındık Fiyatı


12.00TL
SON DAKİKA HABERLER

Erol KÜÇÜKOĞLU

Erol KÜÇÜKOĞLU

HERŞEYİN BİR BEDELİ VAR

13 Şubat 2018 Salı Saat: 08:35

 

Bu ülkede hiçbir şey artık eskisi gibi değil ve de olmayacak…

 

Türkiye, özellikle son 50 yılına göz attığımızda hiç de küçümsenmeyecek bir konuma geldi. Öyle ki, küresel anlamda bakacak olursanız Türkiye artık Dünya coğrafyasında sadece söz dinleyen değil, sözü dinlenen bir ülke konumuna da geldi. Dünya’nın neresinde olursa olsun, artık kime Türkiye’yi biliyor musunuz diye sorarsanız, Avrupa ve Asya’yı birbirine bağlayan Dünya’nın en güzel ülkelerinden birisi olduğunu söylüyor. Daha düne kadar kaç Dünya ülkesi Türkiye’yi tanıyordu? Bakın bugün ister Pasifik, ister Atlantik, ister Hint okyanusu kıyılarındaki ülkeler olsun, hepsi Türkiye’yi en az İstanbul’u, İzmir’i, Muğla’sı, başkent Ankara’sı ve turizm cenneti Antalya’sı ile biliyor.

 

Tüm bunların gerçekleşmesi emin olunuz ki, hiç de öyle kolay olmadı. İşte bu yüzdendir ki, ülkemiz çok önemli bir sınavdan geçiyor. Son olarak istiklalimize ve istikbalimize kast eden bir darbe girişimi yaşadık biliyorsunuz. Ve bu vatan hainleri, aslında hiç de tahmin edemeyecekleri bir silahla vuruldu ki, bunun adı da Türk Milleti’dir. 15 Temmuz, Türkiye’de yaşayan her bir birey için adeta bir milat, ülkemizin geleceği için yeni bir evredir. Ülkemiz, bu yeni evreye geçiş sürecinde adeta yeniden doğdu. Çünkü gelecek nesillerimize bırakacağımız bu büyük mirasımıza, vatanımıza, toprağımıza hep birlikte sahip çıktık. Bu da şunu gösteriyor ki; artık bu ülkede huzur ve refah içerisinde yaşamanın bir bedeli var.

 

Çünkü şehitlerimizin canı, kanı, gazilerimizin hakkı, yetim çocukların, dul kalan anaların ahdi var. Bu nedenle en küçüğünden, en büyüğüne kadar hepimizin çok işi var. Devletimiz hainlerin açtığı yarayı iyileştirmeye, onarmaya çalışırken, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak bizlerin de hepimizin üzerimize düşeni yapması gerekiyor. Bakın, Türkiye, Ortadoğu’da sınırlarımızın hemen dibinde büyük bir mücadele veriyor. Teröre ve teröristlere karşı, bu zamana kadar kimsenin yapamadığı büyük bir savaş veriyor. Bu yüzden, her birimizin fiziki olarak orada olamasak bile, en azından dualarımızla, tüm güzel duygularımızla yanında olması gerekiyor.

 

Peki, bütün bunları neden yazıyorum?

 

Sosyal medyada paylaşılan bir not gördüm ve okudum. Aynen şu satırlara yer verilmiş: “Ben oğlumu tenekeden sınır karakollarında katledilsin diye büyütmedim. Ben size kurbanlık oğlan doğurmadım. Büyüsün, âşık olsun, gezsin, gülsün, ağlasın, ıspanaklı börek yesin, sinemaya gitsin, bana ‘of anne ya’ desin diye doğurdum. Yaşasın diye, yaşlansın diye yüreğimden, kalbimden, kanımdan yarattım. Pamuklara sardım, koynumda ninnilerle büyüttüm. Ben oğluma sıcak sütü bile üfleyerek içirdim. Siz öldürdünüz, vatan sağ olmasın, oğlum sağ olsun” 

 

Şimdi, söyleyecek sözümüz var!

 

Ülkemiz, halkıyla birlikte belki de Kurtuluş Savaşı’ndan sonra 15 Temmuz’da çok büyük bir varoluş mücadelesi verdi, vermeye, açık yaraları kapatmaya da devam ediyor. Bu ülke ve bu ülkenin insanları bu varoluş mücadelesinde bir bedel ödedi. Türk ve Dünya tarihine bakacak olursanız, yazılan her destanın bir bedeli olduğunu si de göreceksiniz. Şimdi bu notu yazan anneye kendimce iki çift sözüm olacak. Bu mücadeleler verildi, yaşandı ki, bugün siz oğlunuzu huzur, sağlık ve refah içerisinde dünyaya getirebildiniz. Oğlunuz büyüdü, âşık oldu, gezdi, güldü, ağladı, ıspanaklı börek yedi, sinemaya gitti, of anne ya dedi. Soruyorum şimdi! Çok basit bir anlatımla soruyorum. Bu mücadeleler verilmemiş olsaydı, şehidiyle, gazisiyle, canıyla, kanıyla bu mücadelenin bedeli ödenmemiş olsaydı, oğlunuz tüm bunların hepsini nasıl yaşardı? Bu bedeller ödenmemiş olsaydı, oğlunuzu pamuklara sarıp sarmalayıp, nasıl koynunuzda ninnilerle büyütebilirdiniz? Üfleyerek içerebilecek sıcak sütü nereden bulabilirdiniz? Vatan sağ olmasa hem siz hem oğlunuz nasıl sağ olacaksınız? Nasıl yaşayacaksınız? Bunları hiç düşündünüz mü?

 

Doğmak, büyümek, gülmek, eğlenmek, gezmek, tozmak, yemek, içmek bu ülkede doğan her Türk vatandaşının hakkı. Eğer dediğiniz gibi, hayal ettiğiniz gibi yaşamak istiyorsanız, kusura bakmayın.

 

Her şeyin bir bedeli var…

 

Bu ülkede yaşamanın bir bedeli var. Bu ülkede yaşıyorsak, yeri geldiğinde siz, yeri geldiğinde biz, kısacası hepimiz bu bedeli ödemeliyiz. Yeter ki vatan sağ olsun, yeter ki devletimiz ve milletimiz var olsun, ama ne olursa olsun birlik olsun, beraberlik olsun…    

 


Yazı Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Yazıya Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?
 

Ordu Yeni Haber Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Yazıyı Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız

Yazarın Diğer Yazıları