hurda reklam
  • DOLAR6,0347
  • EURO6,7404
  • ALTIN247,5949
  • BIST 10086.771
HABER ARAMA
müstesna
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
Rent a car
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Kullanışlı
  • Beğenmedim
FINDIK BORSASI
21 Mayıs 2019 Salı
Fındık Fiyatı


12.00TL
SON DAKİKA HABERLER

LÜTFÜ CAN ŞEN

LÜTFÜ CAN ŞEN

EV HANIMLARINI HOR GÖRMEK?!

5 Aralık 2018 Çarşamba Saat: 10:05

Tüm dünya da gelişmiş olan ve son zamanlarda Ordu'da da baş göstermeye başlamış bir hastalıktan bahsedeceğim: Ev hanımlarını hor görme hastalığından!
   İş sahalarımıza bakacak olursak; çalışan her insan; kadın/erkek kendi emeğini sömürterek para kazanıyor. Çalışan insanlar 3 birim üretiyorsa 1 birim karşılığında ücret alıyorlar. Artı değerleri ise patronların ve iş verenlerin cebine giriyor.
   Ve biz çalışan insanlar, çeşitli sebeplerle kendi emeğini sömürtmek istemeyen yani çalışmayan ev hanımlarını aşağı görerek küçümsüyoruz. Onları hor görerek toplumdan dışlıyor ve onları baskı altına alıyoruz. Topluma hiçbir katkı sağlamadıklarını ve üretime katılmadıklarını, hazır yiyiciler olduklarını her seferinde dillendiriyoruz!
   Oysaki olaya böyle bakmak yerine şöyle baksak; herşey daha güzel ve herşey daha adil olacak:
   Çalışmayan veya çeşitli sebeplerden ötürü çalışamayan bir kadının kendi evlatlarının eğitimi üzerinde durup onlara daha iyi eğitim sağlayabilir. Kızının veya oğlunun Türkiye'nin beyin takımını  oluşturan insanlar olmasını sağlayabilir. Sonrasında ise bu evlatlar - anneleri onların eğitimiyle ilgilenirken ülkemizdeki üretime katılmadığı için- annelerinin ülkemize yapacağı katkıdan daha fazla katkı sağlayabilirler.
   Böylelikle hem çocuklarımız ve gençlerimiz kreşlerde yaban ellerde büyümemiş olur; hem aile yapımız çürüyüp yitmemiş olur; hem de ülkemizdeki eğitim seviyesi daha etkili olur.
   Ayrıca Ordu'nun başka bir sorununa değinecek olursam: Çalıştığı eşinin emeğine/parasına el koyan erkekler var. Bu kesinlikle ama kesinlikle hem dini hem de ahlaki bir sorundur. Dinimizde hiçbir şekilde kadının emeğine/parasına el konulamaz! Erkek kadını bakmakla yükümlüdür ve onun kişisel ihtiyaçlarını karşılamak zorundadır. Bu sebepten ötürü dinen hiçbir erkek eşinin parasını zorla alamaz ve hiçbir erkek eşinin çalışması için onu zorlayamaz.
   Bu iki sorundan ötürü çalışmayan/çalışamayan kadınları hor görmeyi derhal bırakmalı ve onların da toplumda bizler gibi kabul görmesi için çalışıp çabalamalıyız.
   Son olarak ise "Sarıldığımızda huzurlu hissettiğimiz bir ailemiz varsa parayla kazanılamayacak büyük bir servete sahibiz." deyip bitiriyorum.
 


Yazı Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Yazıya Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?
 

Ordu Yeni Haber Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Yazıyı Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız

Yazarın Diğer Yazıları