hurda reklam
  • DOLAR6,0406
  • EURO6,7470
  • ALTIN247,8095
  • BIST 10086.771
HABER ARAMA
müstesna
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
Rent a car
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Kullanışlı
  • Beğenmedim
FINDIK BORSASI
21 Mayıs 2019 Salı
Fındık Fiyatı


12.00TL
SON DAKİKA HABERLER

Derya DERVİŞOĞLU KÖKEÇ

Derya DERVİŞOĞLU KÖKEÇ

GÜCEN ( ME )

6 Aralık 2018 Perşembe Saat: 09:09

Elleri ceplerinde dolaşır bu şehirde sınır dışı edilemeyen tüm itibar kayıpları. Boynuma günahı, yeni kesilmiş tırnaklar ile heveslerdeki düğümleri çözmeye yeltenmenin.

Gün aşırı sulanan nefretlerle doluydu tüm hilebaz sapaklar, kendime tekrarda bocaladığım öğütleri kulak ardı ettiğimde. Bilmem bana pahalıya patlar mı telvemde şekillenmiş suiistimaller. Ben çoktan caydım ilticanın arka bahçesinden, zihnimde sabahlıyorken bu gel gitler.

Her gece dolaşırken defolu dolaplarımda naftalinden korkusuz güveler, aday da olmadım ben zamanı gelince vazgeçerim dediğim mesaiye kalmış her ne varsa.

Karşı kaldırımındayım tüm ölüm kalım meselelerinin. Bağışlanmayı beklediğimi sananların kuruntusudur kirli camlardaki lekeler. Ağır geliyorken gönül terazimin kefesinde inzivaya çekilerek tedavülden kaldırılmış nazım, gevezelik edeceğimi sananlarla oynamışım ben tüm saklambaç ve yakalamacayı.

Bağrınızdaki müptezel insanlığı ihtiyacı olanlara taktir ederken yeni dalmıştım uykuya. İzin de kullanmadım ben, uyuyakaldığımda üzerime sinmiş tahammül ettiğim ne varsa.

Sayım yapıyordu arındırılamamış korkuların meşguliyeti kendime döndüğümde . Sınırdışı edilememişti mübalağanın ehli edepsiz aşklar ( ! ). Aranızda dolaşıyor yardım ve yataklık yapanlar ile katiller.

Okunaklı değilken payıma düşen kıssadan hisse, bozmadım sırayı kurutup saklamak istediklerim işgal atındayken. Sapanla vurmayı beceremiyormuş gibi yaptığım kuşların hicazkar hatırı gülümser , balkonumun manzarasında.

Ölen ya da yaralanan olmadı rolüne başlayacağı anı kaçırmış en şuursuz kelimelerimden dahi. Nefsimin ücrasında kurduğum otağda, salıvermiştim bilenmiş tekdüzeliği.   Çünkü , tavında demirdi mayası imtihan olan bu hengamede kendim kalabilmek.

Kendi başımın çaresine bakmasına bakardım da, ağırlık yapıyordu tüm teslimiyetler.

Dolup dolup taşarken gözümü karartmalarım, gitmesin yabancıya gücenmelerim ey ahali...

 


Yazı Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Yazıya Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?
 

Ordu Yeni Haber Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Yazıyı Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız

Yazarın Diğer Yazıları