HABER ARAMA
müstesna
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
Rent a car
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Kullanışlı
  • Beğenmedim
FINDIK BORSASI
25 Haziran 2019 Salı
Fındık Fiyatı


12.00TL
SON DAKİKA HABERLER

LÜTFÜ CAN ŞEN

LÜTFÜ CAN ŞEN

HELE ŞU ÇİN’E BAKIN HELE!

7 Ocak 2019 Pazartesi Saat: 09:18

Daha öncede bu köşede Doğu Türkistan’da zulüm olduğunu yazmıştık. Ayrıca gardaşlarımızın Ankara’da büyük bir yürüyüş gerçekleştirdiğini söylemiştik. Bugün de Çin devletinin bize karşı yaptığı tehdit ve hatayı ele alacak olursak  Çinli bir yetkili Türkiye hakkında bir iki gün önce: “Türkiye, Ortadoğu'da; ABD, Çin ve Rusya arasında denge politikası uygularken dikkat etmeli ve gücünün yettiği ölçüde bizimle işbirliği yapmalı aksi takdirde Türkiye bu durumdan zarar görebilir.” dedi.

 Yani bizi düpedüz tehdit etti. “Türkiye Doğu Türkistan’daki yaptığımız zulümlere karşı çıkmasın, mazlumların sesini duymasın, bu zulümlere karşı da sesini fazla çıkarmasın istedi.”

 Bununla da kalmayıp bize denge politikası uygulama konusunda ders vermeye kalktı! Oysaki tarihimize baktığımızda denge politikasını bizden iyi uygulayan devlet yeryüzünde yok! Hiçbir zamanda olmadı. 2. Abdülhamid Han ülkeyi yönetirken 300 milyon Osmanlı lirası olan dış borcu Avrupa'daki bazı devletlere karşı denge politikası uygulayarak 30 milyon Osmanlı lirasına düşürdü.(Bazı devletlerle anlaşma yaparak Osmanlı Devleti’nin borçlarını silmiştir, böylelikle de borçları yüzde yüz oranında azaltmıştır.)

 Çin Devleti’nin ise 70-80 yıl önceki tarihine bakacak olursak: Japonya tarafından işgal altına alınmış, ülkeleri yakılıp yıkılmış ve yıllarca Japonya’nın boyunduruğu altında yaşamışlardır. Sonrasında ise bir Mao çıkmış, Çin devletini Japonya’nın boyunduruğu altından kurtarmış ancak hemen ardından Rusya’nın boyunduruğu altına alarak sosyalizmi kurmuştur.   

  Dolayısıyla dün ülkeleri işgal edilip denge politikasını uygulayamayanlar, uygulayamamakla kalmayıp denge politikasının ne demek olduğunu bile bilmeyenler; bir devletin boyunduruğu altından çıkıp diğer bir devletin boyunduruğu altına girenler… “Bugün bize gelmiş denge politikasını öğretmeye çalışıyorlar!”

 Biz daha önce de söylediğimiz gibi yine söylüyoruz: Siz ne derseniz deyin(!) Doğu Türkistan’a ne kadar baskı yaparsanız yapın(!) biz Çeçen kardeşlerimize sahip çıktığımız gibi, Bosna Hersek’teki kardeşlerimize sahip çıktığımız gibi, Doğu Türkistan’daki kardeşlerimize de sahip çıktık ve bundan sonra da sahip çıkmaya devam edeceğiz evelAllah.

KAYNAKÇA:

 https://www.google.com/amp/s/tr.sputniknews.com/amp/columnists/201812311036879386-cinli-uzman-turkiye-sinirli-gucuyle-abd-rusya-ve-cin-arasinda-oyun-oynamak-konusunda-dikkatli-olmali/


Yazı Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Yazıya Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?
 

Ordu Yeni Haber Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Yazıyı Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız

Yazarın Diğer Yazıları