hurda reklam
  • DOLAR5,8291
  • EURO6,5626
  • ALTIN238,4418
  • BIST 10096.886
HABER ARAMA
müstesna
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
Rent a car
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Kullanışlı
  • Beğenmedim
FINDIK BORSASI
19 Nisan 2019 Cuma
Fındık Fiyatı


12.00TL
SON DAKİKA HABERLER

Şafak DELİÇAKAR

Şafak DELİÇAKAR

YASAL TAKİP VE HACİZDE OLANLAR NE YAPACAK?

11 Şubat 2019 Pazartesi Saat: 09:53

Kredi kartları borçlarının yapılandırılmasının ardından sıra ihtiyaç kredilerinin yapılandırılmasına geldi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, önceki gün ihtiyaç kredilerinin yapılandırılmasına yönelik teklifi onaylayarak resmi gazetede yürürlüğe soktu.

Ben, kredi kartları borçlarının yapılandırılmasında sormuştum.

Şimdi bir kez daha soruyorum. Tamam iyi güzel de atılan bu adımlardan yasal takipte olanlar ve haciz borçluları yararlanamıyor. O halde bu yapılandırılmaların ne anlamı kalıyor.

Bence başkan Erdoğan, bir hayır ve hasenat almak istiyorsa, Merkez Bankasına bir talimat vererek yasal takip ve haciz borcu olanlara bir defaya mahsus “SİCİL AFFI” çıkararak milletin boynuna sıkılan bu kemeri gevşetmesi gerektiği olacaktır.

Büyük bir sevaba girmezse namerdim. 82 milyon vatandaşın 65 milyonu bu ülkede ya yasal takipte ya da hacze düşmüş. Bundan büyük mağduriyet var mı?

Allah aşkına. Bankalar, bu milletin anasını ağlatmış, millet iki büklüm olmuş, tefeciliğin en alasını yapan bu bankalara karşı milletini korumak, kollamak ve gözetmek de devletin asli işi değil midir?

Türkiye’de icra dosyalarının sayısının nüfusun 6 kat üzerinde olduğunu biliyor muydunuz? Asıl yapılandırma bu borç türlerine göre yapılandırılmalı. Örneğin 10 Bin TL’ye kadar borcu olup hacze düşenin borcu sicil affı ile yeniden yapılandırılmalıdır. Böylece vatandaş hacizden de kurtulur, ödemede de rahatlar. Yüksek meblağlı borçları da uzun vadelerde ödettirme kolaylığı sağlanmalı ki, yapılandırmanın da bir anlamı olsun.

Allah aşkına siz bu sözde yapılandırmaları kimlerin menfaatleri için yapıyorsunuz? Hacizden ve yasal takipten dolayı maaş avansı dahi alamayan memur, işçi, emekli için mi? Yoksa borcunu hiçbir haciz ve yasal takibi olmayıp da birkaç ay geciktirenler için mi? Millet hala belini doğrultamıyor.

Sayın başkan Erdoğan, şu işe de bir el atarsan, Allah katında en büyük sevabı almış olursun. Çekiver artık şu Merkez Bankasının kulağını da millet bir nefes alsın. Sonu intiharlarla, cinayetlerle biten bu zulme ne zaman son verilecek.

Yoksa ben ısrarla yasal takip ve haciz borcu olanlar ne yapacak? Sorusunu sormaya devam edeceğim.


Yazı Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Yazıya Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?
 

Ordu Yeni Haber Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Yazıyı Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız

Yazarın Diğer Yazıları