HABER ARAMA
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
Rent a car
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Kullanışlı
  • Beğenmedim
FINDIK BORSASI
26 Şubat 2020 Çarşamba
Fındık Fiyatı


15.00TL
SON DAKİKA HABERLER
cialis 100mg viagra 100mg steroid satın al

LÜTFÜ CAN ŞEN

LÜTFÜ CAN ŞEN

6 MADDEDE 28 ŞUBAT

28 Şubat 2019 Perşembe Saat: 10:40

Bundan tam 22 yıl önce hepimizin de bildiği gibi Türkiye'deki demokrasiye "balans ayarı" yapıldı. "Laiklik kaldırılıyor şeriat geliyor" lafını dillerine dolayarak ve Yahudi lobisini arkalarına alarak darbe yaptılar. 9 saatlik MGK toplantısının ardından Refahyol hükümetinin önüne 12 maddelik bildiri sunuldu. Darbecilerin amacı belliydi: Bu bildiriyi Erbakan'a imzalatmak. Ancak bu bildiriyi Erbakan imzalamadı. Sonrasında da başbakanlıktan istifa etmeye zorlandı. Devam eden süreçte partisi kapatıldı ve kendisine siyasi yasak getirildi.

Ama en önemlisi onun şahsına vurulan darbe değil halkımıza vurulan darbeydi dostlar...

28 şubat "post modern darbe"nin sonucunda sermaye;

-Anadolu sermayesi ve Büyük sermaye olarak ikiye ayrıldı. Anadolu sermayesine kamudaki ihaleleri vermeyerek tam bir ambargo koyuldu ve Anadolu sermayesinin gerilemesine neden olundu. Müsiad'a üye olan girişimci iş adamları çeşitli işkencelere maruz bırakıldı.

-Türkiye hazinesinden toplamda bazı kurumlara göre 291 milyar dolar bazı kurumlara göre ise 350 milyar dolar para duman oldu. (Duman oldu diyorum."Çalındı" demek istemiyorum!)

-O zamana kadar biz Cumhuriyetçiyiz biz demokrasiyi savunuyoruz diyen partiler bile, mesele kendilerine rakip olan Erbakan olduğunda demokrasiye sahip çıkmayıp darbenin yanında yer aldılar!

-Üniversite de okuyan başörtülü kız çocukları okullara alınmadı! İkna odaları kurularak birçok kız çocuğu başlarındaki örtüyü çıkarmaya zorlandı. Başörtülerini çıkarmayanlar hakkında işlem başlatılıp okuduğu okulla ilişiği kesildi. Nice tıp okuyan nice hukuk okuyan kız çocuğu okullardan uzaklaştırıldı.

İlişiği kesilen öğrenciler Avrupa'daki ülkelere iltica yapmak zorunda bırakıldılar. Tüm bunların sonucunda ise Türkiye büyük bir beyin göçüne maruz kaldı.

Eziyet sadece bununla da kalmadı:

-Başörtülü kız çocuklarını okula alan ve başını açtırmayan erkek/kadın tüm müdürler görevden alındı. Başörtülü şekilde çalışmak isteyen öğretmenlere izin verilmedi. Buna çözüm olarak ise başörtüsü üstüne peruk yapıştırıldı!

-Son olarak ise yemin törenini yapmak için meclise başörtüsüyle gelen Merve KAVAKÇI için ECEVİT'in söylediği:"Burası devlete meydan okunacak yer değildir!" sözü hala hafızamda tazedir ve hala hafızam da yer tutmaktadır.


Yazı Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Yazıya Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?
 

Ordu Yeni Haber Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Yazıyı Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız

Yazarın Diğer Yazıları