HABER ARAMA
müstesna
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
Rent a car
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Kullanışlı
  • Beğenmedim
FINDIK BORSASI
21 Eylül 2019 Cumartesi
Fındık Fiyatı


15.00TL
SON DAKİKA HABERLER

Derya DERVİŞOĞLU KÖKEÇ

Derya DERVİŞOĞLU KÖKEÇ

KİM VAR ORDA?

12 Haziran 2019 Çarşamba Saat: 09:40

Potansiyel bir kalabalığın kamçılanmış mükâfatları, bulaşıcı bir veba gibi dolaşıyor ertelediğim tüm itiraflarımda. Her defasında yolunu bularak gizlenme kaygısı olmayan şu fukaralığımın, belli başlı en büyük gösterisinin dudak büküşüdür kendi karanlığım.

Kendimi uğurladığım anlar, aklı başında her insan gibi ayaklandırılmış bir sitemin bağlantı yolunu arıyordu gövdemin üzerindeki başım. Hırpalanmışlığımın paraşütü gibiydi kabuğumdan görünen yaralar.

Önünü iliklediğim ne varsa yarım yamalak meşguliyetlerimde, taksirli kazalara dönüşüyordu ördüğüm duvarların müstehcen mertebesinde. Hâl böyle de olsa, her zaman giymiyordum kahkahalarımın korsesini.

Açık arttırmadan usanmış köleler gibi, kızışmış rekabetin ayak bağı istisnası tarifesinde, paket aşım ücreti ödüyorum sanki şimdi. Kulağıma ilişmiş mırıldanmalara gülerim gibi gelmişti oysaki. Yoldan çıktığımda gören bir kaç kişi olmuş hayırlısı dediğim her ne var ise yudumladığımı. Çarpım tablosundan daha acımasız bir aidiyette, varsın daha çok ihlal edilsin atıl kalmış iç sesiniz her denk geldiğinde.

Giren çıkanın hesabının tutulmadığı tedirginliklerde, beynimi kemiriyor kıtasına uygunsuz mısralarım. Sonrasında, sessizliğin huzurunu kaçıran bir kaç tıkırtı karışıyor kalbimin çarpıntısına. Kim var orda?

 


Yazı Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Yazıya Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?
 

Ordu Yeni Haber Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Yazıyı Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız

Yazarın Diğer Yazıları