HABER ARAMA
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
müstesna
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Kullanışlı
  • Beğenmedim
SON DAKİKA HABERLER
cialis 100mg viagra 100mg steroid satın al

Derya DERVİŞOĞLU KÖKEÇ

Derya DERVİŞOĞLU KÖKEÇ

BİRİ ÖLDÜKTEN SONRA, KALANLAR EVLERİNE DAĞILIYOR

26 Şubat 2020 Çarşamba Saat: 07:34

Bizi buyur etmiş evrende kapladığımız yeri sağlamlaştırmak isterken fazla cesur, bir hayli kibirli ve doyumsuz davranıyoruz sanırım. Sadece misafiriz ve ölüm var yahu!

Kimin tanıdığı olduğun ve ne iş yaptığın, servetin, görünüşün, yaşın yahut nasıl güzel güldüğün beni hiç ilgilendirmiyor aslında. Bana, insanlığından bir haber et yeter. Yolda yürürken başın dik mi (?) secdeye varmadan ruhunu bedeninden önce paklayabildin mi (?) sen ondan bahset bana. Filtre seçenekleri ile zenginleştirilmiş fotoğrafın umurumda değil, aynadaki senden konuşalım önce...

 Nefsinin kâhyası sensin, biraz terbiye etsen mesela. Aklına her gelende cahil cesareti yerine, mantık süzgecini kullansan. Bir derde ortak olduğunda, üç maymundan herhangi birini de olsa oynayabilsen. Hayatın sana neler ikram edeceğini bilmeden “ ben asla “ ile başlayan büyük konuşmalarda, pazartesiyi beklemeden diyete başlasan. Yaptığın iyilikler bir film değil, kimsenin seni seyretmesine de gerek yok, gişe rakamlarına aldırmasan. Neye, ne için ve nasıl güldüğün ahlakının fihristi, edebini sağda solda unutmasan. Tek manzaran evinin tavanı değilse, bir tekerlekli sandalyeye ya da koltuk değneğe ihtiyacın yoksa, sofranda sıcak bir yemeğin, hele bir de o sofraya oturacak aile bireylerin varsa, şükürde tekerrürden kaçınmasan ne olur sanki?

Emin ol, bir selam vermeyecek kadar kimse kimseden üstün ya da ayrıcalıklı değil. Yıllar güzelliğinin canına okur, servetin bir talihsizliğe bakar. Evet, bu dünyada senden bir tane var, tamam biri öldükten sonra kalanlar evlerine dağılıyor haklısın. Tüm bunlara rağmen ben, sınırlı aklım ve sınırsız gönlümün meziyetlerini de kullanarak, yer işgal ettiğim evrenin hakkını vermek ve tutunduğum gönüllerde sonsuzluğun tadına bakmak istiyorum. Sen de bana katılmak ister misin?

 


Yazı Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Yazıya Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?
 

Ordu Yeni Haber Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Yazıyı Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız

Yazarın Diğer Yazıları