HABER ARAMA
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
müstesna
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Kullanışlı
  • Beğenmedim
FINDIK BORSASI
3 Nisan 2020 Cuma
Fındık Fiyatı


15.00TL
SON DAKİKA HABERLER
cialis 100mg viagra 100mg steroid satın al

ÖZGE CEBBAR

ÖZGE CEBBAR

BİZ OLMAK

21 Mart 2020 Cumartesi Saat: 10:35

        2019’da Çin’de ortaya çıkan ve dünyaya hızla yayılan korona virüs salgınıyla birlikte, insanların yaşayış biçimlerinde hatta küresel boyutta değişimler meydana geldi; bu değişimlerin dünya tarihinde de örnekleri var, mesela Avrupa’da Kara Veba olarak da anılan 1347-1351’de yaşanan Büyük Veba Salgını büyük yıkıma yol açmış ve Avrupa’nın sosyal  temellerini de değiştirmiş.

        Ülkemize ve bugüne baktığımızda da; toplu eğlence toplu ibadet, spor ve sanat gibi toplu işleyişlere ara verildi. İnsanlar temel ihtiyaçlarını sağlama konusunda telaşa kapılmış durumda, bu yüzden de yiyecek, içecek ve temizlik malzemesi gibi temel gereksinimlerini toplu halde sağlayıp depolayan insanlar var. Kimse böyle durumlarda kravat depolama ya da küpe, kolye depolama girişimine girmiyor haliyle. Asıl ihtiyaçlarımızın farkına maalesef bu korkunç salgınla varabildik ve yine maalesef ancak kriz durumlarında ben değil de biz olabiliyoruz.

       Biz’e dünyaya zarar vermeden akıl ve vicdanla insanca yaşayabilmek; bu da akıllara bir düzen ve yaşayış biçimini getiriyor, yani hak, hukuk, adalet ve soysal devletin gerekliliğini…

        Zorunlu hallerde değil de her zaman duyarlı olup, açgözlü ve bencil olmadan biz olmayı başarabilen insanlar olarak kalabilsek hayat daha kolay olabilirdi belki de değil mi?


Yazı Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Yazıya Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?
 

Ordu Yeni Haber Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Yazıyı Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız

Yazarın Diğer Yazıları