HABER ARAMA
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz

ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Kullanışlı
  • Beğenmedim
SON DAKİKA HABERLER
thy iletişim Sunexpress İletişim anadolujet iletişim
12 Ekim 2020 Pazartesi Saat: 09:41

AKÇA; “ÜRETİCİLERİN DERTLERİ DE, SORUNLARI DA AYNI”

Altınordu Ziraat Odası Başkanı Atakan Akça, tarımsal ve hayvansal üretim yapan çiftçilerin sorunlarına dikkat çekti. Başkan Akça, gün geçmiyor ki üretim yapan çiftçilerin sorunlarıyla karşılaşmaya devam ettiklerini belirterek; “Ba
AKÇA; “ÜRETİCİLERİN DERTLERİ DE, SORUNLARI DA AYNI”

Altınordu Ziraat Odası Başkanı Atakan Akça, tarımsal ve hayvansal üretim yapan çiftçilerin sorunlarına dikkat çekti.
Başkan Akça, gün geçmiyor ki üretim yapan çiftçilerin sorunlarıyla karşılaşmaya devam ettiklerini belirterek; “Bakıyorsunuz bir gün fındık üreticileri, bir gün pamuk üreticileri, bir gün patates ve soğan üreticileri, bir gün süt ve et üreticileri ve buna benzer birçok üreticilerimizin sorunları, dertleri. Neredeyse tüm üreticilerimizin dertleri ve sorunları hep aynıdır. Girdi maliyetlerinin yüksekliği, fiyat, pazarlama sorunları ve tekel uluşturan tüccarlar” dedi.
sorunların çözüm noktalarına da değinen Başkan Akça; “Aslında sorunu çözmek çok küçük dokunuşlar isteyen fakat biraz kafa yorup, biraz üreticinin içinde olmak, masa başında oturarak her şeyi biliyormuş gibi ahkam kesmemek, üretim planlamaları yaparak her sene hangi alana ne kadar hangi üründen dikileceğinin hesaplarını yaparak, birilerinden çekinmeden biraz üreticiden yana inisiyatif alarak ve cesurca alınan önlemlerin arkasında durarak üreticilerimizin yaşadığı bu problemlerin tamamına yakınının çözüleceği görüşünü taşıyorum” diye konuştu.
Akça, daha sonra şunları söyledi; “Pandemi döneminde de bire bir görme imkanı bulduk ki bu ülkenin refaha kavuşmasının ve sürdürülebilir bir ekonominin devamı üretimdedir, hem de hiç göz ardı edilmeyecek şekilde de tarımsal ve hayvansal üretimdedir.
Bu gerçekliliği göz ardı etmeden tarımsal ve hayvansal üretimin planlaması zaman geçirilmeden yapılmalı, üreticinin tarlada, bağında bahçesinde, ahırında, kümesinde kalabilmesi sağlanmalı, üretimi kesintisiz ve rahat biçimde geçimini sağlayacak şekilde yapabilme imkanları sağlanmalıdır.
Üreticiyi ve çiftçiyi rahatlatacak pansuman tedbirler almak yerine, kesin ve kalıcı çözümler hayata geçirilmelidir.”


Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler

 

Ordu Yeni Haber Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız