HABER ARAMA
Ordu Nöbetçi Eczaneleri
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Kullanışlı
  • Beğenmedim
SON DAKİKA HABERLER
Akıllı Ev Sistemleri
29 Ocak 2023 Pazar Saat: 12:10

OSKİ, ÇÖZÜM ÜRETİYOR

Ordu Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (OSKİ), 2022 yılında yapmış olduğu çalışmalar ile Ordu’yu şantiye alanına çevirdi.
OSKİ, ÇÖZÜM ÜRETİYOR

Ordu Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (OSKİ), 2022 yılında yapmış olduğu çalışmalar ile Ordu’yu şantiye alanına çevirdi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’in talimatları ile 19 ilçede alt yapıdan üst yapıya birçok projeyi hayata geçiren OSKİ, gerçekleştirdiği yatırımlarla vatandaşların hayatlarını kolaylaştırırken, diğer yandan modern alt ve üst yapının temellerini atarak şehri geleceğe hazırladı.

ORDU ŞANTİYE ALANINA ÇEVİRİLDİ

19 ilçenin tamamında içme suyu ve kanalizasyon sorunlarını en aza indirmeyi hedefleyen OSKİ Genel Müdürlüğü, 2022 yılı içerisinde 343.227 metre içme suyu hattı ve 35.274 metre kanalizasyon hattı yaparak vatandaşların hizmetine sundu. İçme suyu miktarının ve rezerv alanlarının artırılması için başlatılan çalışmalarda 30 adet sondaj kuyusu ile 15 adet su alma yapısı ve gölet inşası gerçekleştirerek olası kuraklık için erkenden tedbirleri aldı.

ARIZALARA ANINDA MÜDAHALE EDİLDİ

2022 yılı içerisinde yoğun bir dönem geçiren OSKİ Genel Müdürlüğü meydana gelen arızalara 7/24 anında müdahalelerde bulunarak vatandaşların mağduriyetlerini en aza indirdi. OSKİ 2022 yılı içerisinde toplamda 37.665 adet içme suyu arızası ile 1.383 adet kanalizasyon arızasına müdahale ederek vatandaşların sorunlarına çözüm buldu.

ESKİYEN SAYAÇLAR DEĞİŞTİRİLDİ

Geride bıraktığımız yıl içerisinde abone çalışmalarına hız veren OSKİ, 32.342 adet yeni abone kaydı gerçekleştirirken yine aynı dönem içerisinde 42.645 adet sayaç değişimi ve montajı yaparak yoğun bir yılı geride bıraktı.

İÇME VE ATIK SULAR SÜREKLİ DENETİM ALTINDA TUTULDU

Vatandaşlara en kaliteli hizmeti sunmak için 7/24 yoğun tempoda çalışmalar gerçekleştiren OSKİ Genel Müdürlüğü, 2022 yılı içerisinde içme suyu ve atık sulardan sürekli olarak numuneler alarak suyun kontrolünü sağlayan çalışmalara imza attı. Yine bu dönemde 84.304 adet numune alınıp gerekli analizler yapılarak sonuçları ilgili birimler aracılığı ile açıklandı.

KAYIP KAÇAKLA YOĞUN BİR MÜCADELE VERİLDİ

2022 yılı içerisinde içme suyu hatlarında oluşan kayıp kaçaklara karşı yoğun çalışma gerçekleştiren OSKİ, bu alanda oluşturduğu özel ekip ile birçok kayıp kaçaklara müdahale etti. Özel olarak oluşturulan kayıp kaçak ekibi, 700 km’lik içme suyu hattında denetim gerçekleştirerek bu alanda yine bir rekora imza attı. 2022 yılında yapılan kontrollerde yüzeye çıkmayan, ancak su kaçağı olan 966 adet ana hat sızıntısı ile 340 abone bağlantıları tespit edilmiş olup, anında müdahale edilerek gerekli onarım çalışmaları yaparak su israfının önüne geçti.

Öte yandan Ordu Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (OSKİ), 2023 yılında birçok projeyi daha tamamlayarak vatandaşların hizmetine sunmayı hedefliyor.

 

 

Anahtar Kelimeler : OSKİ, ÇÖZÜM, ÜRETİYOR

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler

 

Ordu Yeni Haber Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız