HABER ARAMA
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
Rent a car
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Kullanışlı
  • Beğenmedim
FINDIK BORSASI
19 Şubat 2020 Çarşamba
Fındık Fiyatı


15.00TL
SON DAKİKA HABERLER
cialis 100mg viagra 100mg steroid satın al
15 Ekim 2017 Pazar Saat: 11:29

"ARTIK DERİN UYKULARDAN UYANDIK”

AKP Ordu Milletvekili ve Kültür Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, Yenikapı Etkinlik Alanında düzenlenen 7. Ordu Günlerinin açılışına katıldı.
"ARTIK DERİN UYKULARDAN UYANDIK”

AKP Ordu Milletvekili ve Kültür Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, Yenikapı Etkinlik Alanı'nda düzenlenen 7. Ordu Günleri'nin açılışına katıldı.

 

Ordu Valiliği, Ordu Büyükşehir Belediyesi ve Ordu Dernekler Federasyonu işbirliğiyle gerçekleştirilen etkinlikte konuşan Bakan Kurtulmuş, kültürel değerleri tanıtan ve anlatan etkinliklerin önemli olduğunu belirtti.

 

Günümüzde küresel kültürün yerel kültürü ezdiğini aktaran Bakan Kurtulmuş, “Mutfak alışkanlıklarından, sinemadan, gazetesine, kitap okuma alışkanlıklarına, televizyonuna kadar dünyada hakim olan kültür bütün yerel kültürleri ezip geçiyor.” dedi.

 

Türkiye gibi çok zengin kültürel değerlere sahip olan bir ülkenin köklerine sahip çıkması gerektiğini belirten Bakan Kurtulmuş, şöyle devam etti:

 

 “Bizim gibi iddia sahibi olan ülkelerin milli kültürel bağımsızlığına önem verme mecburiyeti vardır. Milli kültürel bağımsızlığını koruyamayan ülkelerin ekonomik ve teknolojik olarak bağımsız olmaları asla mümkün olmamıştır. Bu topraklarda son iki asırdır bir büyük kültürel, siyasal mücadele veriyoruz. Ne yazık ki bu ülkenin aydınları, siyasetçileri, son iki asrı, uzun bir süre aşağılık kompleksi içinde Batı medeniyetinin gölgesi altında geçirdiler.

Batı’da ne varsa bunu alıp adapte edersek adam oluruz, zannettiler. Müziğimizden, yemek kültürümüze, çarşı pazardaki alışveriş alışkanlıklarımıza kadar birçok şeyi Batılı anlamda değiştirmeyi marifet zannettik. Onları taklit edersek adam oluruz zannettik.

İddia sahibi ülkelerin, iddialarını sürdürebilmesi için kendi kültürel kökleri üzerine yükselmesi şarttır. Son iki asrımız köklerimizden uzaklaşmayla geçti, ne kadar uzaklaşırsak adam olacağımızı zannettik, çok şükür artık derin uykulardan uyandık” (Ordu Yeni Haber)

 

Anahtar Kelimeler : "ARTIK, DERİN, UYKULARDAN, UYANDIK”

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler

 

Ordu Yeni Haber Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız