HABER ARAMA
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz

ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Kullanışlı
  • Beğenmedim
SON DAKİKA HABERLER
thy iletişim Sunexpress İletişim anadolujet iletişim

ÖZGE CEBBAR

ÖZGE CEBBAR

CEHENNEM…

30 Ağustos 2020 Pazar Saat: 11:55

Uzak diyarlarda perilerin yaşadığı bir köy varmış; bir gün bu köy, kötü kalpli ruhların saldırısına uğramış. Köylüler perişan halde ve tedirgin bir şekilde yaşıyorlarmış. Bu sırada perilerin efendisi Arakel de bu gidişata çare arıyor. Çözüm üretmeye çalışıyor ancak tek başına peri halkına çare olamıyormuş.

Peri halkından Adayış, bir gün çıkıp yaşadığı zorluklara isyan etmiş, Arakel de onu zindana atmış. Adayış perilerin bir kısmı tarafından suçlanmış. Perilerden bazıları Adayış'a hak vermiş fakat çoğu korkmuş ve Adayış'ın yanında olamamış, oysa ki köydeki çok sayıda peri aynı sorunları yaşıyormuş.

Köylülerden bazıları Adayış’ın perileri tahrik edip, Arakel’e karşı kışkırtan fırsatçı bir piyon olduğunu düşünüyormuş. Belki de haklılardır. İçinde bulundukları zor günlerde Adayış'ın bu eyleminin kimseye faydası olmadığı gibi belki de gerçekten Adayış, kötü ruhların köylülerin arasına koyduğu bir Truva Atıdır, ya da sadece derdini anlatıp yardım isteyen ve diğer perilerin de sesi olmak isteyen masum bir peridir. Bu, böyle de olabilir.

Bunun anlaşılabilmesi ve adil olunabilmesi için, alanlarında uzman ve tarafsız bir peri divanına ihtiyaç vardı ancak periler köyünde böyle bir divan yoktu. Böyle kararları Arakel veriyordu. Ama Arakel, bütün köyle tek başına ilgilenmekten yoruluyordu çoğu zaman.

Arakel ve peri sakinleri, perilerin hiç bir engele maruz kalmadan bilgi edinmesi, edindiği bilgiler sonucu bir kanaate varması ve kendi düşünceleri sebebiyle kınanmaması, düşüncelerini yayabilmesi özgürlüğü konusunda hemfikirdi ancak Adayış'ı kötü ruhların adamı olduğunu düşündükleri için de tehdit olarak görüyorlardı. İyi niyetlilerdi ve onlar Peri köyünün iyiliğini düşünüyorlardı. Belki de haklılardı. Ama ya haklı değillerse? “Cehenneme giden yol, iyi niyet taşlarıyla döşelidir.” Ya Adayış masumsa?

 


Yazı Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Yazıya Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?
 

Ordu Yeni Haber Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Yazıyı Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız

Yazarın Diğer Yazıları