EN SÜT BLOK
HABER ARAMA
Ordu Nöbetçi Eczaneleri
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Kullanışlı
  • Beğenmedim
SON DAKİKA HABERLER
Akıllı Ev Sistemleri
4 Ekim 2022 Salı Saat: 11:22

EMEP, FINDIK KURULTAYI DÜZENLİYOR

EMEP, FINDIK KURULTAYI DÜZENLİYOR

Emek Partisi Ordu İl Örgütü, fındık üreticilerinin mağduriyetinin gelenekselleştirilmesine karşı üreticiler lehine politikaların geliştirilmesi için mücadele çağrısı yaparak, “Her yıl fiyat üzerinden yapılan tartışmalarla üreticiler mağdur ediliyor. Artık üretici ürünü hakkında söz sahibi olmasının zamanı geldi de geçiyor”  denilerek fındık üreticileri Fındık Kurultayı’na davet edildi.

            Fındık Kurultayı’nın 19 Ekim 2022 Çarşamba günü saat 13.00-16.00 arasında Belediye İş Toplantı Salonunda yapılacağının duyurulduğu açıklamada Emek Partisi Ordu İl Başkanı Hikmet Poyraz, “Fındık üreticilerinin emeği ve ürünü, iktidarın şirketler lehine çıkardığı yasalar nedeniyle tarım ve gıda tekelleri tarafından ucuza alınıyor. TMO ile üreticiler oyalanıyor. Her yıl açıklanan fiyat, tavan fiyat oluyor ve üreticiler mağdur ediliyor. Buna “dur” demek için üreticilerle değerlendirmeler yapıp çözüm önerilerini belirleyeceğiz.” dedi.

            Çözüm önerimiz var

            Açıklamada partilerinin çözüm önerileri olduğunu vurgulayan Poyraz, “Yıllardır çözüm önerilerimizi dile getiriyoruz ancak üreticilerin yer almadığı hiçbir çözüm kalıcı olmaz. Bunu bilerek üreticileri yaşadıkları sorunları dillendirmelerini ve yine kendilerinin neler düşündüğünü gündeme taşımak istiyoruz. Fındık Kurultayı çözüm önerilerinin belirlenmesi yanında ortak mücadelenin de planlanmasını sağlayacak.” dedi.

            Valiliğe başvurumuzu yaptık

            Fındık Kurultayı için Valiliğe dilekçelerini verdiklerini belirten Poyraz, “Parti olarak valiliğe başvurumuzu yaptık. Bugünden itibaren çalışmamıza başlıyoruz. Anons aracımız dolaşacak. Köyleri ilçeleri dolaşacağız. Üreticiler yanında partileri, sendikaları, dernekleri, odaları da davet ediyoruz. Birlikte tartışıp birlikte mücadele etmekten başka seçenek yok.” dedi.

 

Anahtar Kelimeler : EMEP, FINDIK, KURULTAYI, DÜZENLİYOR

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler

 

Ordu Yeni Haber Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız