HABER ARAMA
Ordu Nöbetçi Eczaneleri
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
müstesna
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Kullanışlı
  • Beğenmedim
SON DAKİKA HABERLER
cialis 100mg viagra 100mg steroid satın al
13 Mayıs 2019 Pazartesi Saat: 10:16

YAVUZ: ENGELLİ VATANDAŞLARIMIZIN TOPLUMLA BÜTÜNLEŞMELERİNİ SAĞLAMALIYIZ”

Ordu Valisi Seddar Yavuz 10-16 Mayıs Engeliler Haftası sebebiyle yayınladığı mesajda şu ifadelere yer verdi. “Her yıl 10-16 Mayıs tarihleri arasında Birleşmiş Milletler üyesi olan tüm ülkelerde olduğu gibi ülkemizde de kutlanan Engellil
YAVUZ: ENGELLİ VATANDAŞLARIMIZIN TOPLUMLA BÜTÜNLEŞMELERİNİ SAĞLAMALIYIZ”

 

Ordu Valisi Seddar Yavuz 10-16 Mayıs Engeliler Haftası sebebiyle yayınladığı mesajda şu ifadelere yer verdi. “Her yıl 10-16 Mayıs tarihleri arasında Birleşmiş Milletler üyesi olan tüm ülkelerde olduğu gibi ülkemizde de kutlanan Engelliler Haftası; toplumumuzun azımsanmayacak bir parçasını oluşturan engellilerimizin sorunlarının gündeme getirildiği, hayata onların penceresinden bakılarak farkındalık yaratıldığı önemli bir haftadır.

 

Bu hususta bizlere düşen en önemli görev ise, engelli kardeşlerimize birer birey olarak toplumun bir parçası olduklarını hissettirmektir. Bu hassasiyeti gösterebildiğimiz, empati kurarak toplumsal hayatta karşılaştıkları güçlüklere kendi sorunumuz gibi yaklaştığımız sürece engelli kardeşlerimiz, karşılarına çıkan engelleri ortadan kaldıracaklardır.

 

Sosyal devlet olmanın bir gereği olarak ülkemizde son yıllarda engelli vatandaşlarımızın meslek edinip üretken hale gelmesi, toplumsal yaşama katılımlarını kolaylaştırıcı çevresel ve mekânsal düzenlemelerin yapılması, yaratıcılıklarını ve yeteneklerini geliştirme imkânlarının sunulması için önemli politikalar ve uygulamalar hayata geçirilmiştir.

 

Bu bağlamda, ilimizde engelli vatandaşlarımızın toplumla bütünleşmelerini sağlayacak tüm çalışmaların destekçisi olmaya devam edeceğimizi bir kez daha vurgulamakta yarar görüyorum. Engelli vatandaşlarımızın sorunlarına ve ihtiyaçlarına dikkat çekmek ve farkındalık oluşturmak açısından önemli bir zaman dilimi olarak değerlendirdiğimiz Engelliler Haftasını kutluyor; tüm engelli vatandaşlarımıza ve ailelerine esenliklerle dolu bir hayat temenni ediyorum.”

 


Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler

 

Ordu Yeni Haber Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız