HABER ARAMA
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
Rent a car
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Kullanışlı
  • Beğenmedim
FINDIK BORSASI
23 Şubat 2020 Pazar
Fındık Fiyatı


15.00TL
SON DAKİKA HABERLER
cialis 100mg viagra 100mg steroid satın al
10 Eylül 2019 Salı Saat: 09:54

“TMO, TÜM FINDIĞA TALİP”

Ak parti il başkanı Halit Tomakin; TMO Ordu Şube Müdürü Mehmet Güney’i ziyaret ederek fındık alımları konusunda bilgi aldı. Tomakin yaptığı açıklamada “Fındık üreticilerimiz rahat olsun. TMO’ya müracaat eden tüm müstahsilin f
“TMO, TÜM FINDIĞA TALİP”

Ak parti il başkanı Halit Tomakin; TMO Ordu Şube Müdürü Mehmet Güney’i ziyaret ederek fındık alımları konusunda bilgi aldı.

Tomakin yaptığı açıklamada “Fındık üreticilerimiz rahat olsun. TMO’ya müracaat eden tüm müstahsilin fındığı alınacak” dedi.

 

Ak Parti Ordu İl Başkanı Halit Tomakin, TMO Ordu Şube Müdürü Mehmet Güney’i Makamında ziyaret ederek TMO’nun Ordu’da bugüne kadar yaptığı fındık alım ve ödemlerle ve sezonla ilgili görüş alış verişinde bulundu. İl Başkanı ile birlikte TMO ziyaretinde İl Başkan Yardımcıları Muhittin Konca, Özlem Yıldırım Ercan, Kemal Cebeci Hamdi Şensoy ve Musa İşler de hazır bulundu.

 

TMO Ordu Şube Müdürü Mehmet Güney bugüne kadar, Altınordu, Akkuş, Fatsa, Gölköy, Kabataş, Kumru İlçelerinde günlük 150 – 200 ton fındık alımı yaptıklarını bugüne kadar 3000 Ton’a yakın fındık alımı gerçekleştirdiklerini, TMO ‘ya ilk 10 gün içinde fındık veren 700 fındık üreticinin hesabına 11.2 Milyon TL ödendiğinin bilgisini verdi. Şube Müdürü Mehmet Güney, bizimde fındık üreticilerimizden isteklerimiz var, fındığını eski usul apar topar satışa sunmasınlar, üreticilerimiz fındığın içini seçsinler, kurumasına dikkat etsinler biz burada ekiplerimizle yoğun mesai çalışarak üreticilerimizin TMO’ya verdiği ürünlerinin hepsini alacağız dedi.

 TMO ŞUBELERİNDE PİYASANIN ALTINDA KALİTELİ ÜRÜNLERİNİ SATIŞA SUNUYOR

 TMO Şube Müdürü Mehmet Güney, Ordu’lu vatandaşlarımızın pek bilmediği, ilgi göstermediği TMO’nun piyasanın çok altında kaliteli  fındık mamulleri ve Pirinç, Mercimek,  Nohut satışı yaptığını belirterek, vatandaşlarımızı alışveriş yapmaları için ofisimize bekliyoruz dedi.

 AK PARTİ HERZAMAN OLDUĞU GİBİ ÇİFTÇİMİZİN YANINDA

 Başkan Tomakin, yaptığı açıklamada AK PARTİ Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanımızın fındık fiyatını açıklamasından sonra, Tarım Bakanımızın Azerbaycan ve Gürcistan Tarım Bakanları ile Ordu’da yaptığı fındık ile ilgili açıklamaları hem iç piyasa hemde dış piyasada büyük yankı bulduğunu fındık politikasında Cumhurbaşkanımızın talimatları ile önemli bir evreye geçildiğini belirterek, fındık üreticilerimiz rahat olsun TMO ‘ya kim müracaat etmişse fındığını verecek ve 50 randımanı 16,50 TL’den  parasını alacak, ancak, ben fındığımı hemen satmak istiyorum diyen üreticilerimize tavsiyemiz   bazı kesimler tarafından bilinçli bir şekilde oluşturulmaya çalışılan piyasada geçici manipülasyonlara pirim vermeyelim, emanete fındığımızı vermeyelim. İhtiyacımız kadar fındığı pazara indirelim göreceksiniz piyasa kendiliğinden esas değerini bulacaktır dedi. 

 

Anahtar Kelimeler : “TMO, TÜM, FINDIĞA, TALİP”

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler

 

Ordu Yeni Haber Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız