HABER ARAMA
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
müstesna
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Kullanışlı
  • Beğenmedim
SON DAKİKA HABERLER
cialis 100mg viagra 100mg steroid satın al
4 Kasım 2019 Pazartesi Saat: 08:37

BARINAK SAYILARI ARTIRILIYOR!

BÜYÜKŞEHİRDEN HAYVAN DUYARLILIĞI:
BARINAK SAYILARI ARTIRILIYOR!

Ordu Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Coşkun Alp beraberinde Genel Sekreter Yardımcısı Selahittin Aydın, Altınordu ilçesi Karapınar Mahallesi’nde bulunan hayvan barınağında incelemelerde bulundu.

Genel Sekreter Alp, eksiklerin giderilmesi için gerekli çalışmaların başlatıldığını, Altınordu ve Ünye’de bulunan barınağın havaların el vermesi ile modern hale dönüştürüleceğini söyledi. Büyükşehir Belediyesi olarak hayvanlara karşı duyarlı olduklarının altını çizen Genel Sekreter Coşkun Alp, hem bunu göstermek hem de sosyal medyada oluşturulan algıyı kırmak adına Büyükşehir Belediyesi idarecileri olarak birer köpek sahipleneceklerini kaydetti.

“EKSİKLİKLERİN GİDERİLMESİ İÇİN GEREKLİ TALİMATLAR VERİLDİ”

Eksiklerin giderilmesi noktasında gerekli talimatların verildiğine dikkat çeken Genel Sekreter Alp, “Sosyal medyadaki görüntüler hassasiyet ve duyarlılıkla çekilmiş görüntüler. Eksikliklerin giderilmesi için gerekli talimatlar verildi. Ben bu noktada bizlere yol gösteren hayvan hakları savunucusu arkadaşlara teşekkür ediyorum.

Büyükşehir Belediyesi olarak hayvanlara karşı çok duyarlıyız. Hayvan barınağı noktasında Ünye’de ihale aşamasında olduğumuz bir yer var. Talimatlar verildi. Havaların açmasıyla birlikte yağmurdan korunmalarını sağlayacak sundurmalar takılacak. Ayrıca bu tabloyu tersine çevirmek adına birer köpek sahipleneceğiz. Yapılacak çalışmalarda hayvanseverlerimizle ortak hareket edeceğiz” dedi.

“BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ OLARAK HAYVANSEVER İNSANLARLA BİRLİKTE YÜRÜYORUZ”

Genel Sekreter Yardımcısı Selahittin Aydın ise geride kalan 7 aylık sürede hayvan bakım ve rehabilitasyonunun yapıldığı Altınordu’daki bu alanı iki katı büyüttük. 2,5 dönümlük alanı 5 dönümün üzerinde bir alana kavuşturduk. 14 tane barınak yaptık. 50 tane daha planlıyoruz. Altınordu’daki barınağı epey rahatlattık.

Ünye’de ise 14 dönüm bir alanı hayvanlarımız için çevirdik. Biz Büyükşehir Belediyesi olarak hayvansever insanlarla birlikte yürüyoruz. Eleştirileri alıyoruz ve art niyetsiz problem çözme odaklı hareket ediyoruz. En alttan en üst kademeye biz bu konunun sahibi olarak çalışıyoruz” şeklinde konuştu.

“GÜZEL ŞEYLERİ ORDU HALKI OLARAK HEP BİRLİKTE YAPACAĞIZ”

Hayvan barınağına gelen Ordu Barosu Hayvan Hakları Komisyon Üyesi Av. Öznur Yılmaz, eksiklerin giderilmesi için zamana ihtiyaç olduğunu söyledi. Yılmaz, “Buranın yeni kurulan bir yer olduğunu ve modernize hale getirileceğini biliyoruz. Bunun için zamana ihtiyaç olduğunu da biliyoruz. Hayvanseverler ve belediye olarak birlikte hareket edip eksikleri beraber giderebiliriz.

Burada yapılabileceklerle ilgili bizleri dinlediler. Kendilerine çok teşekkür ediyorum. İyi ki buraya geldiler. Güzel şeyleri Ordu halkı olarak hep birlikte yapacağız. Her şeyin daha güzel olacağına inancımız tam. Duyarlılık gösterdikleri için ben Genel Sekreterimize teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

 

Anahtar Kelimeler : BARINAK, SAYILARI, ARTIRILIYOR!

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler

 

Ordu Yeni Haber Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız