HABER ARAMA
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
müstesna
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Kullanışlı
  • Beğenmedim
FINDIK BORSASI
8 Nisan 2020 Çarşamba
Fındık Fiyatı


15.00TL
SON DAKİKA HABERLER
cialis 100mg viagra 100mg steroid satın al
21 Mart 2020 Cumartesi Saat: 10:27

MİRAÇ ULVİ BİR YÜKSELİŞİN SEMBOLÜDÜR

Ordu Valisi Seddar Yavuz’un Miraç Kandili nedeniyle açıklama yaptı. Vali Yavuz yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi. “Âlemlere rahmet olarak gönderilen Peygamberimiz Hz. Muhammed’in Yüce Allah’ın sonsuz kudreti ile bir gecede,
MİRAÇ ULVİ BİR YÜKSELİŞİN SEMBOLÜDÜR

Ordu Valisi Seddar Yavuz’un Miraç Kandili nedeniyle açıklama yaptı. Vali Yavuz yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi. “Âlemlere rahmet olarak gönderilen Peygamberimiz Hz. Muhammed’in Yüce Allah’ın sonsuz kudreti ile bir gecede, önce Mescid-i Aksa’ya oradan da Sidretü’l Münteha denilen en üst makama yükseltilişini ifade eden ‘Miraç’, Hz. Peygamberin şahsında insanlığa sunulmuş ulvi bir yükselişin sembolüdür.

Yüce Peygamberimizin hikmet dolu bu yolculuğunun gerçekleştiği Miraç gecesi, İslam âleminin inanç ve kültür dünyasında vazgeçilmez yere ve öneme sahiptir. Çağımız; manevi ve kültürel değerlerin muhafazasının günden güne zorlaştığı, iyilik, barış, dostluk, kardeşlik, paylaşma ve merhamet gibi hasletleri diri tutmaya, yaymaya ve yüceltmeye daha çok ihtiyaç duyduğumuz bir dönemdir.

Özellikle Dünyayı tehdit eden ve ülkemizi de etkisi altına alan koronavirüs belasına karşı ülkece ciddi bir mücadele yürütmekteyiz. İnsan sağlığını ciddi boyutlarda tehdit eden bu salgından en az seviyede etkilenerek, atlatabilmek için Devletimiz önemli tedbirler almakta ve uygulamaktadır. Bizlere düşen görev; bu tedbirlere harfiyen uymak ve Miraç Kandili vesilesiyle yapacağımız dualarda Yüce Rabbimizden bu belanın defi için niyazda bulunmaktır.    

Bu duygu ve düşüncelerle, başta Ordulu hemşerilerimizin, Aziz Milletimizin, Alem-i İslâm’ın Miraç Kandilini tebrik ediyorum. Miraç değerlerinin tüm insanlığın hayrına vesile olmasını, yükseliş ve yücelişimizin nefislerimizden başlayarak dalga dalga toplumun her kesimini kuşatmasını, insanlığın ortak huzurunu tehdit eden başta salgınlar, terör, savaş ve düşmanlığın yerini barış ve huzura bırakmasını temenni ediyorum.”

 

Anahtar Kelimeler : MİRAÇ, ULVİ, BİR, YÜKSELİŞİN, SEMBOLÜDÜR

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler

 

Ordu Yeni Haber Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız