HABER ARAMA
Ordu Nöbetçi Eczaneleri
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Kullanışlı
  • Beğenmedim
SON DAKİKA HABERLER
thy iletişim Sunexpress İletişim anadolujet iletişim
2 Nisan 2021 Cuma Saat: 10:08

OSB’NİN İLK İNŞAAT RUHSATI VERİLDİ

Ünye’nin 40 yıllık hayali olan ve altyapı ihalesi tamamlanarak yüklenici firma ile kısa süre önce inşaat sözleşmesi imzalanan Ünye OSB’de ilk inşaat ruhsatını Uslu Fındık aldı.
OSB’NİN İLK İNŞAAT RUHSATI VERİLDİ

Ünye’nin 40 yıllık hayali olan ve altyapı ihalesi tamamlanarak yüklenici firma ile kısa süre önce inşaat sözleşmesi imzalanan Ünye OSB’de ilk inşaat ruhsatını Uslu Fındık aldı. Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, inşaat ruhsatının firmanın Yönetim Kurulu Üyesi Murat Uslu’ya teslim edilmesi sırasında yaptığı açıklamada, “Ünye’de kronik vaka haline dönüşmüş olan ve hep konuşulup da bir türlü neticesine ulaşılamayan Ünye OSB ile ilgili girişimlerimizi hızlandırdık. Bir dakika bile zaman kaybetmeden süreçte gerekli olan işlemleri tamamlayarak bu güne geldik. Bugün büyük bir mutluluk yaşamaktayız.” dedi.

 

Ünye Organize Sanayi Bölgesi’nde ilk inşaat ruhsatı hak sahibine verildi. Ünye’nin 40 yıllık hayali olan ve altyapı ihalesi tamamlanarak yüklenici firma ile kısa süre önce inşaat sözleşmesi imzalanan Ünye OSB’de ilk inşaat ruhsatını Uslu Fındık aldı. Uslu Fındık tarafından kurulacak fındık entegre tesisi 30 milyon liraya mal olacak ve 1 yıl sonra hizmete girecek.

Ünye Kaymakamlık Toplantı salonunda gerçekleştirilen törenle inşaat ruhsatı hak sahibine verildi. Törende Ünye Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney, Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, AK Parti İlçe Başkanı Kenan Selim Argan, Uslu Fındık Yönetim Kurulu Üyesi Murat Uslu hazır bulundu.

-30 milyona mal olacak, 1 yılda tamamlanacak-

Uslu Fındık Yönetim Kurulu Üyesi Murat Uslu, ruhsat teslim töreninde yaptığı açıklamada, Ünye’nin yıllara sarih hayalinin gerçekleşmesinin kendileri gibi yatırımcıları memnun ettiğini ifade ederek, şunları söyledi:

“Mevcut fabrikamız aynı yerinde faaliyetlerine devam edecek. OSB’deki alanda ihracat odaklı bir entegre tesis kuracağız. 30 milyonluk bir yatırım olan bu tesisi 1 yılda tamamlamayı hedefliyoruz ve 150 kişilik bir istihdam saylayacağız. Altyapı projeleri ile birlikte bizde fabrikanın inşaatına başlayacağız. Çalışmalarımızın tamamını 1 yıl içinde tamamlamayı düşünüyoruz.”

-“40 yıllık hayalin sonuna gelmiş bulunuyoruz”-

Ak Parti Ünye İlçe Başkanı Kenan Selim Argan, çok önemli bir ana şahitlik ettiklerini ifade ederek, “OSB’de zorlu süreci geride bıraktık, artık yatırımların yapıldığı, üretime geçilecek bir sürece geldik. Bundan böyle OSB ile ilgili yatırım, üretim ve istihdam konuşulacak. Kısacası 40 yıllık bir özlemin sonuna gelmiş bulunuyoruz. OSB’nin son dönemde özellikle pandemi ile birlikte yaşamış olduğumuz ekonomik krizin Ünye’de sonlanmasına, istihdamın ciddi anlamda artmasına vesile olmasını diliyorum. Ünye’mize hayırlı olsun.” dedi.

Anahtar Kelimeler : OSB’NİN, İLK, İNŞAAT, RUHSATI, VERİLDİ

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler

 

Ordu Yeni Haber Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız