HABER ARAMA
Ordu Nöbetçi Eczaneleri
Kral Dekorasyon
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
Saray Relam
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Kullanışlı
  • Beğenmedim
SON DAKİKA HABERLER
Ukrayna Nakliyat Belarus Nakliye Moldova Nakliyat Gürcistan Nakliyat
19 Ekim 2021 Salı Saat: 09:09

“VERGİ DİLİMİ HAKSIZLIĞINA BİR SON VERİLMELİ”

Türk sağlık Sen Ordu Şube Başkanı Fatih Galender Zengin, yapılan vergi kesintileri nedeniyle kamu çalışanlarının açıkça mağdur edildiğini söyledi.  
“VERGİ DİLİMİ HAKSIZLIĞINA BİR SON VERİLMELİ”

Türk sağlık Sen Ordu Şube Başkanı Fatih Galender Zengin, yapılan vergi kesintileri nedeniyle kamu çalışanlarının açıkça mağdur edildiğini söyledi.

 

Enflasyon oranı kadar zamma yani sıfır zamma mahkûm edilen kamu çalışanlarının maaşlarını eriten bir diğer sorunda vergi dilimindeki adaletsizliktir diyen Zengin; ”Kamu çalışanları %27’e varan gelir vergisi kesintileri ile açıkça mağdur edilmekte, ücretleri yok edilmektedir. 

 

Öyle ki sadece ve maaştan değil covid ödemelerinden bile gelir vergisi kesilmektedir. Aile hekimliğinde görevli çalışanlarımız 1500 TL alacakları covid ek ödemelerinin neredeyse 3/1’ini vergiye kaptırmışlardır. Ne yazık ki memurun cebine giren her kuruştan gelir vergisi hiç atlanmadan alınmaktadır. 

 

Vergiyi herkes ödemeli ama kamu çalışanlarına yapılan bu vergi zulmüne de bir son verilmelidir. 

 

Vergisini düzenli ödeyen kamu çalışanlarının cezalandırılmasından vazgeçilmelidir” dedi. Kamu çalışanlarının gelir vergisinin %15’e sabitlenmesini istediklerini ifade eden Zengin şunları söyledi:

“Vergi affı, vergi düzenlemesi, vergi muafiyeti gibi durumlar bazı meslekler ve işler için yapılırken kamu çalışanlarının gelir vergisi ile ilgili taleplerine de kulak verilmesini istiyoruz.  Kamu çalışanlarının gelir vergisinin %15’e sabitlenmesini istiyoruz. 

Adaletin ve hakkaniyetin tecelli etmesi bakımından kamu çalışanlarının gelir vergisi tarifesinde de bir düzenleme yapılması elzemdir. 

Gelir vergisi tahsilatlarının büyük çoğunluğu çalışanlardan yapılmaktadır. Gelirin adil dağılımı ve vergi yükünün hafifletilmesi için memurlar adına bir düzenleme mutlaka yasalaşmalıdır. 

Bu sene imzalanan toplu sözleşmeyi kabul etmeme nedenlerimizden biriside vergi dilimi konusundaki talebimize kayıtsız kalınması, vergi diliminden kaynaklı zararların telafi edilmesi konularının kabul görmemesidir. 

Vergi dilimi meselesi kamu çalışanlarınnı çözüm bekleyen temel konularından biridir. Bu konuda adım atılmasını gereğinin yapılmasını istiyoruz. 

Çalışanın emeği ve alın terinin vergi dilimde heba olmaması, makul bir vergilendirme sistemine geçilmesi için tüm platformlarda bu meseleyi gündeme getirmeye ve çözüm için mücadeleye devam edeceğiz.”


Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler

 

Ordu Yeni Haber Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız