BİLİGİ EVLERİ
HABER ARAMA
Ordu Nöbetçi Eczaneleri
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Kullanışlı
  • Beğenmedim
SON DAKİKA HABERLER
Akıllı Ev Sistemleri
12 Eylül 2022 Pazartesi Saat: 09:45

GAZİ VURUŞU

CAN SİPER LİDERLERE APAÇIK! Kaybetme hastalığına yakalanan liderlere apaçık; Seçim ve Senet zamanının çok erken geldiği bu ülkede; hep ayni yerde kalırsanız, hep havanızı  alırsınız...Ya çekin gidin ya da gereğini yapın. O kadar!
GAZİ VURUŞU

CAN SİPER

LİDERLERE APAÇIK!

Kaybetme hastalığına yakalanan liderlere apaçık; "Seçim" ve "Senet" zamanının çok erken geldiği bu ülkede; hep ayni yerde kalırsanız, hep havanızı  alırsınız...Ya çekin gidin ya da gereğini yapın. O kadar!

 

 

ANLAYAN ANLADI.!

  “Ferrero’ nun tedarikçi sözleşmesiyle yaptığı alımlarda ortaya çıkan fiili durum ve en son 48.-TL+1 .-TL şeklinde ilan ettiği fiyatın yarattığı fiili durum tepkilere sebep olmuş ve tarafımızca da kabul edilmesi, doğal karşılanması mümkün değildir. Rekabetçi ekonomilerde piyasa fiyatı, çok sayıda alıcı ile çok sayıda satıcının tekel baskısı olmadan arz ve taleplerinin çakıştığı noktada oluşur. Bu, iktisat biliminin en temel öğretilerinden ve beklentilerinden biridir. Bu gerçek ortada dururken bir firmanın çıkıp da kamuoyuna mâl olacak şekilde fiyat açıklaması rekabetçi piyasa yapının tekel gücüyle ihlali anlamına gelmektedir. Bu durumun elbette bir karşılığı, yaptırımı olacaktır/olmalıdır.

Fındık, Sarp’ dan İstanbul’a kadar bir coğrafik bölgenin en değerli ve alternatifsiz üretim deseni, ticari emtiasıdır. Bir coğrafik bölgeyi hem ekonomik hem de sosyo- kültürel yönden etkileyen bu ürüne dair piyasalardaki aksaklıklara kayıtsız kalınması imkânsızdır.

Ordu Ticaret Borsası ile Ordu Ticaret ve Sanayi Odası, iki kardeş kurum olup aynı mevzuatla iş ve işlemlerini yürütmektedir. Başta üyelerimiz olmak üzere, kentimize ve ülkemize zarar verecek olan bu iddia ve fiili durumlara dair mevzuattan gelen sorumluluklarımızı hukuka uygun yöntem ve aksiyonlarla yerine getirmekteyiz.

(Ordu Ticaret Odası Başkanı Ziver Kahraman ve Ordu TSO  Başkanı Servet Şahin)

 

 

FOTOĞRAFLI YORUM

ORDU İŞTE! Başarının sahibi çok, başarısızlık ise yetim.

 

 

GÜN AKIŞI

BİR MESAJ

AHENK TERZİ

Aşkın Yayla-Nuri Yılmaztürk

Tüm Ordululara sağlık ve mutluluk dolu bir gün dilerler.

 VYN İNŞAAT   

VYN İnşaat, işletme sahibi Hasan Vayni’nin önderliğinde müşterilerinin hizmetinde olmaya devam ediyor.

                İnşaat malzemeleri, kat karşılığı arsa alım adresi VYN İnşaat Şirinevler Mahallesi Zübeyde Hanım Caddesi N0: 319/A  Altınordu-Ordu adresinde hizmet veriyor.

                Müşterilerine her türlü imkanı da sağlamasıyla dikkat çeken VYN İnşaatta, 0532 664 94 01 nolu telefonla da ulaşabilirsiniz.

                Ayni zamanda hoş sohbetinde adresi olan VYN İnşaat işletme sahibi ve diğer çalışanlarına, bol kazanç dileklerimizi iletiyoruz.

 BUCAK ET GALERİSİ

İşletmeciliğini  hoş sohbet isimler Recep Canbay ile Fatih Özyurt’un yaptığı Bucak Et Galerisi müşterilerine hizmet vermeye devam ediyor.

                Günlük taze et adresi Bucak Et Galerisi Bucak Mahallesi Şahincili Caddesi N0 18/ A adresinde hizmet veriyor.

                Aynı zamanda hijyenik bir ortamda hizmet vermesiyle dikkat çeken Bucak Et Galerisine, 0452 600 02 04, 0530 663 32 87 ve 0507 649 66 94 nolu telefonlarla da ulaşabilirsiniz.

                Bucak Et Galerisi sahiplerine, hayırlı ve  bol kazanç dileklerimizi iletiyoruz.         

BİLİŞİM VE GÜVENLİK HİZMETLERİ

Bilişim ve Güvenlik sistemleri hoş sohbet isim Recep Çiçek’in önderliğinde  müşterilerinin hizmet vermeye devam ediyor.

                Titizliğin adresi  Bilişim ve Güvenlik hizmetlerine, 223 28 55 ve 0530 526 76 27  nolu telefonlarla  da ulaşabilirsiniz.

                Ayni zamanda hoş sohbetin adresi de olan ve müşterilerine her türlü imkanı da sağlamasıyla dikkat çeken, Bilişim ve Güvenlik sahip ve çalışanlarına  hayırlı ve bol  kazanç dileklerimizi iletiyoruz.

ORDU SU ARITMA

Ordu Su Arıtma Teknolojileri ve Havuz Kimyasalları, çeyrek asırlık tecrübe Yurdal Acar’ın önderliğinde hizmet vermeye devam ediyor.

                Su Arıtma Cihazları satışı ve servisi Ordu Su Arıtma, Akyazı Mahallesi 777.sokak 10/A adresinde hizmet veriyor.

                0452 225 00 76 ve 0544 293 35 82 nolu telefonlarla da ulaşabileceğiniz Ordu Sur Arıtmaya hayırlı ve bol kazanç dileklerimizi iletiyoruz.

 

 

DOKUNDURMA!

Görmeden yalan söyleyen, yalana bile alkış tutan, arkadan konuşacak ve yazacak kadar da korkak yaşayanlardan kork. Yürekten alnı secdeye giden ile kahrederek içenlerden de asla korkma...

 

 

O GÜN BUGÜN

Sessizlik söyleyecek sözü olmayanın değil, boş lafta gözü olmayanın işidir. Böyle biline...

 

 

HARBİDEN

Güç sessizlikte yatar.

 

 

BUNLARI BİLİYORMUYDUNUZ?

x-Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu’nun, 300'ü büro personeli, 866'sı koruma ve güvenlik görevlisi, 2 bin 981'i destek personeli olmak üzere bakanlığa 4 bin 147 personel alınacağını söylediğini, yazılı ve sözlü sınav olmayacağını ve alımların KPSS puanına göre yapılacağını belirten Bakan Kasapoğlu’nun 10 Eylül’de başlayan başvuruların 15 Eylül’e kadar e-Devlet üzerinden yapılacağını belirttiğini,

***********************

x-Ordu’da Tarım ve Orman İl Müdürlüğü tarafından yapılan denetimlerde bin 475 kg balığa el konulduğunu,

************************

x-Basın İlan Kurumu Genel Müdürü Cavit Erkılınç ve Genel Müdür Yardımcısı Mesut Onat’ın, 81 ilde yayın yapan yerel, bölgesel ve yaygın gazetelerin sahipleri ve temsilcileri ile bölge toplantılarında bir araya geleceklerini, Gazete Sahipleri ve Temsilcileri Bölge Toplantılarının Bursa, İzmir, Konya, Ankara, Samsun, Trabzon, Van, Diyarbakır, Malatya, Adana ve İstanbul’da düzenleneceğini, ilk toplatının ise 12 Eylül Pazartesi günü Bursa’da, bölgemizdeki toplantının da 19 Eylül Pazartesi günü Samsun’da organize edileceğini,

************************

x-Ak Parti İl Başkanı Halit Tomakin’in “AK Parti’den önce bizim fındığımız 1 dolar bile etmiyordu? 90 sentti. Türkiye’nin Cumhurbaşkanı Erdoğan döneminde 3.Lig’den Süper Lig’e çıktığını aktaran Tomakin, Ak Parti’den önce hayallerimizin bile ötesinde olan nice dev yatırımları Ordu’ya kazandırdık.” şeklindeki açıklamasının olduğunca dikkat çektiğini,

************************

x-Durugöl Şehit Bayram Gümüş İlkokulu tarafından 1. Sınıfa başlayan öğrencilerin uyum haftası kapsamında velilere yönelik kan bağışı kampanyası düzenlendiğini,  340 velinin kan bağışı yaptığı kampanya sayesinde bini aşkın hastaya umut olunduğunu,

***********************

x-Dünya Ampute Futbol Şampiyonasının 30 Eylül-12 Ekim tarihleri arasında İstanbul’da organize edileceğini,

***********************

x-Ordu Büyükşehir Belediyesine bağlı Altınordu Mimar Sinan, Fatsa Mehmet Akif ve Ünye Yunus Emre Bilgi Evlerinin 19 Eylül Pazartesi günü eğitim-öğretime başlayacağını,  5,6,7 ve 8. sınıf öğrencilerine hizmet verecek olan Bilgi Evlerinde kayıtların 12 Eylül tarihinde start alacağını,

************************

x-52 Orduspor FK'nın, 04.09.2022 tarihinde oynanan 52 ORDUSPOR FK-AĞRI 1970 SPOR TFF 3. Lig 1. Grup müsabakasında, taraftarlarının neden olduğu çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle ve bu eylemin aynı sezon içinde ev sahibi kulüp olduğu müsabakada ilk kez gerçekleştirilmesinden dolayı ihtar cezası ile cezalandırıldığını,

************************

x-Ordu Valiliği, Ordu Büyükşehir Belediyesi, Mesudiye Belediyesi, Ordu Ticaret ve Sanayi Odası (OTSO), Ordu Ticaret Borsası (OTB) iş birliğinde Mesudiye ilçesinde hayata geçecek olan çalışmada hayvancılığın tüm detaylarının aynı alanda bulunacağını, buna göre hayvan barınakları, et entegre tesisi, hayvan hastanesi, biyogaz tesisi, gübre fabrikası, yem fabrikası gibi tesisleri ile yetiştiricilikten bakıma, et ve et ürünleri üretimden pazarlamaya kadar büyükbaş hayvancılıkta her aşamanın Ordu Tarıma Dayalı İhtisas Besi Organize Sanayi Bölgesi’nde birleşeceğini,

 

Anahtar Kelimeler : GAZİ, VURUŞU

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler

 

Ordu Yeni Haber Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız