HABER ARAMA
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
müstesna
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Kullanışlı
  • Beğenmedim
SON DAKİKA HABERLER
cialis 100mg viagra 100mg steroid satın al

EMRULLAH GEDİK

EMRULLAH GEDİK

ÖĞRETMENİM..

18 Kasım 2017 Cumartesi Saat: 09:27

Öğretmen denilince; eğitimini, öğrenimini tamamlamış ve gerekli okulları bitirerek girdiği sınavlar sonucu kadro almış bir memur gelmesin aklımıza.

Uzun bir süreçte yani yaşamımızın olmazsa olmazları olarak; annemizi, babamızı, kardeşlerimizi ve diğer yakınlarımızı hayatımızın olmazsa olmazları olarak görüyoruz. Şu hususu hepimiz biliyoruz ki hayatımızın çoğunu ortalama sekiz, on iki, on altı yılını kıymetli öğretmenlerimiz ile geçiriyoruz.

Hayata karşı bizim eksiklerimizi tamamlamak, bize her açıdan yardımı olan ailemiz olduğu gibi öğretmenlerimizin de bizim rotamız belirlemekte, mesleki anlamda yönlendirme yapan, her daim arkamızda duran pek kıymetli şahsiyettir. Bizim öğretmenlerimiz cefakar değil bilakis vefakar ve cefakardır.

Öğretmen dersi anlatıp, tahtaya yazıyı yazıp kapıdan arkasına bile bakmadan giden şahsiyet değildir ve olmamalıdır ve bu öğretmenliğin fıtratına uymaz. Hepimiz biliyoruz ki; olumsuz alışkanlıklarımızı öğrendiğinde bizim ile hasbihal eden ve kendi hayatından örnek vererek bize ders verendir. Ben inanıyorum ki bu kutsal ülkeden nice Akşemseddinler, nice büyük ağabey Erdem Beyazıtlar, nice zarif Cahitler, nice Yunuscul Kudüs aşığı Nuri Pakdiller çıkmalıdır ve çıkacaktır.

Ülkemizde öğrencilerini menfaatperestlerden kurtaran koca yürekli adamlardır öğretmen. Kurtuluş savaşında devleti için öğrencilerin okulu olması için, ellerinin emperyalist batının tüfeklerini değil aziz Türk milletini kalemini tutması için savaştılar. Gençlik fertlerinin ilimden, irfandan mahrum kalmaması için canlarını verdiler.

Öğretmen olup daha görevine başlayamadan vatani görevini yaparken Menemen’de zalimler tarafından şehit edilen Kubilay asteğmeni unutmadık. Türkiye cumhuriyeti devletini dış güçler tarafından işgal etmiş olan, aramıza sızdırılmış olan sözde sahte“ devrim” denen bela da mutlak güç genç güçtür diyen hainler ile etmiş ve öğrencilerimizin hayatlarını heba etmemeleri için mücadele edendir öğretmen. Güneydoğuda terör örgütü tarafından şehit edilmiş.

Kışın sabah sobayı yakmış, okulu boyamış. Hiçbir menfaat gözetmeksizin öğrencileri için gece yatmayıp onların lehine planlar yapan idealist bireylerdir öğretmen. o hainlere karşı verdiği eğitim ile, hayat dersi ile devletin bekasını belirleyip kendi kafalarında vizyon çizip dimdik ayaktayız mesajı vermişledir. Bize bu hayatta gerek bilimsel, ilimsel, sanatsal, sporsal. Edebi, felsefi, tarihi, coğrafi, kültürel ve ahlaki eğitim verip her şeyin başı ahlak ve edeptir diyen öğretmenlerimize hayranız minnettarız.

Bu harcanan emeğe, kağıda, elektriğe, tonere ve birçok şeyi göze alarak çaba sarf etmeliyiz boynumuzun borcudur. Öğretmenlerimize ebedi minnettarız hizmetkarız, omuzlarının yükünü almaya hazırız. “bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum.” Hz. Ali (r.a) .

Öğretmen kandil gibidir. Aydınlattıkça tükenir…


Yazı Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Yazıya Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?
 

Ordu Yeni Haber Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Yazıyı Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız

Yazarın Diğer Yazıları