HABER ARAMA
Ordu Nöbetçi Eczaneleri
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
Rent a car
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Kullanışlı
  • Beğenmedim
FINDIK BORSASI
26 Şubat 2020 Çarşamba
Fındık Fiyatı


15.00TL
SON DAKİKA HABERLER
cialis 100mg viagra 100mg steroid satın al

Mehmet KESKİN

Mehmet KESKİN

TEBRİKLER FİSKOBİRLİK, TEBRİKLER BAYRAKTAR!

9 Eylül 2019 Pazartesi Saat: 07:28

Yiğidi öldürüp her zaman hakkını da teslim etmeyi ilke edinen kalemimiz bu kez, Fiskobirlik Yönetim Kurulu Başkanı Lütfi Bayraktar’ın bu sene ki fındık alımlarında göstermiş olduğu gayret ve performansını ayrıca başarısını teslim etmek için satır başına düştü.

2019-2020 fındık sezonunun son günlerine yaklaştığımız tam bu günlerde, özellikle fındığın pazara iniyor kaygılarının tavan yaptığı süreçte en önemli adım bence Lütfi Bayraktar’dan geldi. Girişimleri sonucunda hem hükümeti hem de TMO’yu büyük bir zan’dan kurtarmayı başaran Bayraktar, son yılların en büyük başarısına imza attı.

Fiskobirlik’in bugünden itibaren TMO adına fındık alacak olması, üretici tarafından büyük bir sevinçle karşılandı. Bayraktar’ın bu çıkışına gerek siyasi gerekse Sivil Toplum Kuruluşlarından da tam destek geldi. Tekelci firma ile mücadele, emanete fındık bırakma ve son günlerde serbest piyasada fındık fiyatlarının düşmesi karşısında akla karayı seçen fındık üreticilerine Bayraktar’ın bu hamlesi ilaç gibi geldi.

Şimdi il dışından fındık toplamaya gelip de bu günlerde geri dönecek olanlar içinde artık fındığı emanete bırakma kaygısı böylece ortadan kalkmış olacak. Randevu sistemi kilitlenen ve en erken tarih Ekim ayına gün veren TMO’nun imdadına Fiskobirlik yapacak olduğu alımlarla yetişmiş olacak. Yine TMO’nun belirlemiş olduğu fiyattan fındık alımına başlayacak olan Fiskobirlik, aynı zamanda tekelci firmaya ve serbest piyasaya da tokatı patlatmış olacak.

Fiskobirlik bu regüle görevi ile İnşallah bu seneden başlayarak fındık üreticisine özlenen o eski özgüveni de bundan sonraki yıllara da yayarak kazanmış olur. Zaman zaman ağır eleştirilerin odağında olan Fiskobirlik, İnşallah ortaya koyduğu bu performans ile eski günlerine yeniden dönme başarısını gösterir.

Bu güne kadar her ne olduysa oldu. Her ne yaşandıysa yaşandı. Ben şimdi hepsini rafa kaldırıyorum.  Fiskobirlik Yönetim Kurulu Başkanı Lütfi Bayraktar’ı ve Fiskobirlik ailesini tebrik ediyor, fındık üreticilerine de atılan bu hamle üzerine Fiskobirlik’e destek ve sahip çıkmalarını bekliyorum.

 


Yazı Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Yazıya Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?
 

Ordu Yeni Haber Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Yazıyı Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız

Yazarın Diğer Yazıları