HABER ARAMA
müstesna
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
Rent a car
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Kullanışlı
  • Beğenmedim
FINDIK BORSASI
26 Şubat 2020 Çarşamba
Fındık Fiyatı


15.00TL
SON DAKİKA HABERLER
cialis 100mg viagra 100mg steroid satın al

Derya DERVİŞOĞLU KÖKEÇ

Derya DERVİŞOĞLU KÖKEÇ

BÖYLE HAVALARDA

6 Kasım 2019 Çarşamba Saat: 08:27

Yağmurlu bir günde, binaların hemen dibine kedi gibi kıvrılanları seyrediyorum penceremden. Yanaştığım tüm pencerelerde, kendi karanlığımdaki münakaşa motifli perdeler asılı. Sanki evinde oturmuş sükûneti, sokağa kovmayı deniyorum.

Yaş aldıkça hali tavrı madara olmuş kendimi, emanet durduğum herkesten ayıklamayı deniyorum. Her gece aynı düşünce ile başımı yastığa koyuyor, sabah olunca kabusuna razı bir rüyanın tüm noksanlarımı hatırlatma ısrarı ile vazgeçiyorum.

Bir yandan kendimden sizi haberdar edebilmenin usturuplu kelimelerini arıyor, bir yandan da beni kimsenin bulamayacağı bir yerde saklambaç oynamak istiyorum. Belki beni görünce yönünü değiştiren güzel günlerin vaatlerine iftira atıyor, belki de bereketi kaçmış iltifatların büyüsünde silkinerek, herhangi biri olmak istiyorum.

Bulabildiğim en yüksek yere çıkıp yarınlara atlamak, kaldırımlarda tek başına yürüyenlere esen deli rüzgara nasihatte bulunmak istiyorum. Yine ahmakça davranıyor, tam kapasite saçmalıyorum.

Dışarıda yağmur yağarken, birinin beni görüp görmediğinden iyice emin olmam gerekiyor, baştan çıkardığım satırlarımın tepetaklak oluşunda ağlarken. Geceden hazırlanmış hüznü örtbas etmeme gerek yok. Böyle havalarda hüznüm rögar kapaklarında fink atıyor.


Yazı Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Yazıya Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?
 

Ordu Yeni Haber Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Yazıyı Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız

Yazarın Diğer Yazıları