BİLİGİ EVLERİ
HABER ARAMA
Ordu Nöbetçi Eczaneleri
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Kullanışlı
  • Beğenmedim
SON DAKİKA HABERLER
Akıllı Ev Sistemleri

Şafak DELİÇAKAR

Şafak DELİÇAKAR

ALLAH AŞKINA!!!

19 Ağustos 2022 Cuma Saat: 09:54

Ordu’da ki trafik çilesini ayrı ayrı yazmama gerek yok. Ama yazılması gereken bir husus var ki, o da motorlu taşıtların ve motosikletlerin eksozlerinden çıkardıkları gürültü kirliliği.

Özellikle düşük modelli araçların çevreye vermiş oldukları rahatsızlık vatandaşlarında tepkilerine neden oluyor. Ve bunların sayıları oldukça da fazladır. Şehrin her köşesinde bunlara gece-gündüz rastlamakta mümkün ve bunlara dur diyende yok.

Arkadaş 25-30 yaşındaki aracın eksozunu patlatıyorsun üstüne birde aracı yere yapıştırıyorsun. Açıyorsun müziği son ses, hem ağzından hem de kıçından ortalığı bangır bangır, inim inim inletiyorsun. Öyle yapınca sana madalya mı takıyorlar. Bu neyin havası? neyin cakası?

Ya motosikletler ve motor kuryeler! Bunların çoğu da aynı. Ne işyerleri ne de kendileri, çevreye verdikleri rahatsızlıktan oldukça hoşnutlar. Yırtına yırtına öyle bir gidiyorlar ki, görende paşaya kelle götürüyorlar zanneder. Yapmayın Allah aşkına yapmayın.

Ben buradan başta Sayın Valimiz Tuncay Sonel’e, Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Dr. Mehmet Hilmi Güler’e ve Altınordu Belediyesi Başkanı Sayın Aşkın Tören’e bir çağrıda bulunmak istiyorum. Ordulular adına sizde, Allah aşkına bu çağrıya hassasiyet gösterin.

Mahalle aralarında seyyar gazino gibi gezen, mahalle aralarında yırtık eksozla gezen araçlara, mahalle aralarında ve çarşı pazarda hatta kaldırımlar da bile yırtına yırtına dolaşan motosikletlere Allah aşkına bir dur deyiverin.

Bu arsız utanmazlar, evlerde ki hastalardan, evlerdeki çoluk çocuklardan bihaberler. Gecenin bir yarısı kalp hastasının kalbi yerinden çıkıyor. Akşamın darında yatağa bağlı hastaların gözüne uyku girmiyor. Yeni doğum yapmış annelerin çocuklarını bunlar yüzünden uyutamadıkları daha hangi birini sayayım.

Sayın Valim, oldukça donatımlı bir trafik şube müdürlüğümüz var. Motorize ekiplerin bu işin üstesinden geleceğine eminim. Ayrıca sürekli hareket halinde olan sivil ekiplerin ve gündüz ve gece bekçilerinin de bu denetimlere dahil olduklarını da hesaba katarsak bu sorunda kısa sürede çözülmüş olur diye düşünüyorum.

Büyükşehir Belediyesi ve Altınordu Belediyesinin de Zabıta Trafik birimleri de bu duruma hassasiyet gösterirse, İnşallah el birliği ile bu sorunun da üstesinde gelmiş oluruz. Allah, Kur’an, Peygamber aşkına topluca muzdarip olduğumuz bu çileye bir el atın artık. Allah aşkına…

 


Yazı Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Yazıya Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?
 

Ordu Yeni Haber Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Yazıyı Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız

Yazarın Diğer Yazıları