HABER ARAMA
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz

ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Kullanışlı
  • Beğenmedim
SON DAKİKA HABERLER
thy iletişim Sunexpress İletişim anadolujet iletişim
15 Ekim 2020 Perşembe Saat: 10:04

TÜRK ANNELER DERNEĞİ’NDEN EĞİTİM’E KATKI

‘Bir kalem verin, bir hayat yazsınlar’ projesi kapsamında eğitim odaklı sosyal sorumluluk projelerini sürdüren Türk Anneler Derneği İstanbul Küçükçekmece Şubesi, Fatsa Ilıca ve Geyikçeli ilk ve ortaokullarındaki öğrencilere kırtasi
TÜRK ANNELER DERNEĞİ’NDEN EĞİTİM’E KATKI

 ‘Bir kalem verin, bir hayat yazsınlar’ projesi kapsamında eğitim odaklı sosyal sorumluluk projelerini sürdüren Türk Anneler Derneği İstanbul Küçükçekmece Şubesi, Fatsa Ilıca ve Geyikçeli ilk ve ortaokullarındaki öğrencilere kırtasiye yardımında bulundu.

 

Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar, AK Parti Fatsa İlçe Başkanı İsa Yüksel, Fatsa İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Bayram Selek, Ilıca ilk-ortaokul Müdürü İbrahim Çoban ve Uzundere Muhtarı Fahri Özçelik’in  katılım gösterdiği programda, Covid- 19 salgını sonrası okullarına kavuşan öğrencilerin mutluluğu ve heyecanı gözlerden kaçmadı

 

300 ÖĞRENCİNİN BİR YILLIK KIRTASİYE İHTİYACI KARŞILANDI

 

Eğitim odaklı sosyal sorumluluk projelere ağırlık veren bir dernek olduklarını söyleyen Türk Anneler Derneği İstanbul Küçükçekmece Şubesi Başkanı Figen Gürlek,  “ Tüm yurdumuzu kapsayacak şekilde hayata geçirdiğimiz, ‘ Bir kalem verin, bir hayat yazsınlar’ projesinin Karadeniz Bölgesi’ndeki ilk adımını Fatsa Ilıca ve Geyikçeli ilk ve ortaokullarında  attık. Yaklaşık 300  öğrencimizin bir yıllık kırtasiye ihtiyaçlarını görmeye çalıştık.  Çocuklarımızın çantaları, bulundukları bölgelerin hava şartlarına göre düşünülerek tedarik edildi.  Özellikle ana sınıflarında eğitim gören yavrularımızın araç-gereç teminine hassasiyetle yaklaştık.” dedi.

 

“GAYEMİZ TÜM YURTTA KÖY OKULLARINA ULAŞMAK”

 

Dernek olarak kısa sürede çok önemli işler başardıklarını anlatan Gürlek, “ Doğu Anadolu’da Van ve Batman’da ilk çalışmalarımızı yaptık. Ardından Erzurum, Siirt ve son olarak depremde büyük kayıplar yaşayan Elazığ’a yardımlarımızı ulaştırdık.  Balıkesir’de çocuk koruma evinde yavrularımızın ihtiyaçlarını karşıladık. Gayemiz, tüm yurtta bütün köy okullarına ulaşmak. Manevi duygusu yüksek olan bu işi gönülden, sevgiyle, emek ederek yapıyoruz.  Bizleri ilgi alaka ve misafirperverliklerinden ötürü Fatsa’da bizleri ağırlayan Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar’a İsa Yüksel beyefendiye, okul yönetimine teşekkür ediyorum” diye konuştu.

 

KİBAR; “ EĞİTİM GÖNÜL İŞİDİR”

 

Eğitim’in gönül işi olduğunu söyleyen Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar,  Belediye olarak imkanlarımız ölçüsünde okullarımızın fiziki ve sosyal ortamlarını güzelleştiriyoruz. Çocuklarımızın iyi ortamlarda eğitim görmesine katkı sağlıyoruz.  Eğitim sevdalısı Türk Anneler Derneği’nin ülke genelindeki eğitim odaklı faaliyetleri ile birlikte ilçemizdeki Ilıca ve Geyikçeli ilk ve ortaokul öğrencilerine olan desteklerinden ötürü Fatsalı hemşerimiz Figen Gürlek hanımefendiye teşekkür ediyorum. Çocuklarımızın salgın sonrası uzun bir aradan sonra sınıflarına kavuştuğu bu ilk günlerde, böyle anlamlı hediyenin hem yavrularımızın okullarına alışma sürecine hem de tedirginliklerini mutluluğa çevirme noktasında önemli bir katkı sağladığını düşünüyorum.” şeklinde konuştu.


Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler

 

Ordu Yeni Haber Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız