HABER ARAMA
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
müstesna
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Kullanışlı
  • Beğenmedim
SON DAKİKA HABERLER
cialis 100mg viagra 100mg steroid satın al

Derya DERVİŞOĞLU KÖKEÇ

Derya DERVİŞOĞLU KÖKEÇ

ADALETİN TERAZİSİ

15 Mayıs 2019 Çarşamba Saat: 10:51

Son zamanlarda adalet konusunu fazla konuşur, adaletsizlik kavramını fazla vurgular olduk sanırım. Adalet yazısını işaret ederek gülümseyişi ile adaleti eleştiren bir idam mahkûmunun,  güvensizliğine benzer veryansınlar yükseliyor memleketimden.

   “Rızası vardı” savunmasının gerekçesine sığınarak, çocuk bedenlerin tecavüzcülerinin yargı süreci ile kesinleştirilen kararı, şiddetle eleştiren büyük bir çoğunluk var. Mağduru gerektiği kadar koruyamayan bu sistemdeki boşluklara olan isyanda, adalet kavramı fazlasıyla eleştirilir oldu.

Adalet kavramını sarsan bir diğer konu da, ayyuka çıkmış siyasettir. Seçimlerin iptali ve YSK’nın 4’e karşı 7 oyla aldığı karar ve bu kararın arkasındaki karar vericiler, büyük tepkilere yol açtı. Milli iradeye karşı direnişlere başkaldıran halkın, demokrasinin temelinin sarsıldığı bu karara da tepkisiz kalması beklenemez elbette. YSK’nın bu kararını sivil darbe niteliğinde görenler, tek adam yönetiminin, faturasını çoktan ödemeye başladı bile.

   Seçim takvimine ters düşecek nitelikte ve sonuçlardan hareketle yapılan itirazlar da bir başka eleştirilmeyi hak eden konudur. İstenilen sonuca ulaşılamayınca dört oy pusulasından biri iptal ediliyor. Seçimdeki şaibeler neye ve kime göre var bilinmez (!) ama iktidar partinin seçmenleri dahi  bu durumu utanarak dile getiriyorlarsa, adaletin terazisinde bir sorun var demektir.

 


Yazı Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Yazıya Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?
 

Ordu Yeni Haber Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Yazıyı Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız

Yazarın Diğer Yazıları