HABER ARAMA
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
müstesna
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Kullanışlı
  • Beğenmedim
SON DAKİKA HABERLER
cialis 100mg viagra 100mg steroid satın al

Erol KARAER

Erol KARAER

BURALARI KIYI DEĞİL Mİ, BURALARI İMAR KİRLİLİĞİ DEĞİL Mİ, BURALARI KIYI KENAR ÇİZGİSİ KANUNUN DIŞINDA MI?

14 Mayıs 2020 Perşembe Saat: 14:27

Ordu Büyük Şehir Belediyesinden Kıyılarda işgale son başlıklı bir basın bülteni gelince heyacanla okudum. Sizde okursunuz heyacanınızı yok etmeyelim!!!

Şimdi yetkililere soruyoruz, Belde Evleri yıkan irade Ordu sahilinin en güzel yerine geçmiş yönetimce kondurulan üstüne üstlük Atatürk anıtı ile Rüsumat anıtını kapatan bu ucubeyi niye yok sayıyor, milyonlarca lira tazminatı göze alıp kendisinin de ortağı olduğu binaları gözünü kırpmadan yıkan mevcut irade eski yönetimin, Atatürk'ün manevi şahsiyetine yapılan saygısızlığı, Orduluyu hiçe sayma anlayışını niye koruyor?

Bu ve buna benzer yapılar dururken 2-3 baraka yıkarak kıyıları halka açamazsınız, gereğini yapmadıkça Bolaman'ın en güzel yeri denize sıfır pazar şemsiyeleri ile işgal edilmeye devam eder şu plajı bu plajı diye kıyılarda şezlonglar, oturma grupları ile işgal devam sürüp gider, haraçsız vatandaş kumsala bile adım atamaz... Mahkemenin verdiği yıkım kararlarını da uygulayın. Ha bunları da yapacağız diyorlarsa sözümüz yok, ancak kamu adına yanıt istiyoruz..

Belediyenin haberi bu;

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’in hukuksuz, imara aykırı yapıları kaldırarak kıyıları halka açmak adına başlattığı çalışmalar kapsamında Altınordu, Ünye, Fatsa ve Gülyalı ilçelerinde görüntü ve imar kirliliği oluşturan yapılar kaldırılıyor.

Halkın ortak malı olan, herkesin eşit ve serbestçe yararlanması gereken kıyıları daha yaşanabilir ve estetik hale getirmek amacıyla 3621 sayılı Kıyı Kanunu ve 3194 sayılı İmar Kanunu çerçevesinde devletin hüküm ve tasarrufu altındaki alanlarda baraka, çadır, konteyner vb. yapılar yıkılıyor.

Büyükşehir Belediyesi, çalışmaların tamamlanmasının ardından Ordu’nun sahil şeridini ve kıyılarını daha yaşanabilir ve estetik hale getirecek.

“VATANDAŞLARIMIZ DENİZDEN DAHA FAZLA İSTİFADE EDECEK”

Mavi ve yeşilin buluştuğu rekreatif alanların vatandaşların hizmetine sunulacağını ifade eden İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanı İlhan Yılmaz, “Başkanımızın hassasiyeti doğrultusunda Altınordu, Fatsa, Ünye ve Gülyalı ilçelerindeki sahil bandında kıyı kenar çizgisi içerisinde kalan metruk, kaçak ve işgallerin hepsini kaldırmaya başladık. Altınordu’da başladığımız bu çalışmaları Gülyalı ve Ünye ilçelerinde de sürdürüyoruz. Fatsa Limanı içerisindeki balıkçı barınakları da bu minvalde kaldırılıyor. Amacımız halkın denizle olan temasını artırmak, şehir insanının denizden daha fazla istifade etmesini sağlamaktır. İmar ve Şehircilik Dairesi olarak biz işgalleri kaldırma noktasında, diğer ilgili dairelerimiz de temizlik ve rekreatif alanlar üreterek deniz ve yeşilin buluştuğu alanlar oluşturma noktasında çalışıyor. Hayata geçirilecek çalışmalarla bu yaz bambaşka bir Ordu sahili vatandaşlarımızı bekliyor olacak” dedi.

 


Yazı Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Yazıya Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?
 

Ordu Yeni Haber Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Yazıyı Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız

Yazarın Diğer Yazıları