HABER ARAMA
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
müstesna
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Kullanışlı
  • Beğenmedim
SON DAKİKA HABERLER
cialis 100mg viagra 100mg steroid satın al

Şafak DELİÇAKAR

Şafak DELİÇAKAR

NORMALDEMİYİZ?

2 Haziran 2020 Salı Saat: 12:59

Ordu Valisi Seddar Yavuz, günlerdir yas yas yalvarıyor. İlimizde Koronavirüs vaka sayılarında artış gözleniyor. Lütfen tedbirleri elden bırakmayın diye feryat ediyor. Haksızda değil Vali bey. Bu işin vahametini anlamayan hala idrak edemeyen vatandaşlar haksız olan bence. Öyle de değil mi?

Geçen Cuma gününden beri Ordu’yu baştan aşağı yaya olarak gezip haber merkezimizce keşif yaptık. Manzara korkunçtu. Ordu adeta insan seli akınına uğramıştı. Bazı meslektaşlarım hatta sosyal medya hesaplarında paylaştıkları fotoğraflarla olayın ciddiyetini ortaya koydular.

Dünyayı kasıp kavuran bu illet hastalığı ilimizde ise hafife almaya çalışanların hem kendilerine hem de başkalarına karşı doğuracakları tehlikenin demek ki hala farkında değiller. Ki öyle olsa çarşıda, pazarda sosyal mesafe kuralları hiçe sayılmazdı. İnanın şehrin orta yerinde durup, avazım çıktığı kadar bağırasım geldi. NORMALDEMİYİZ? Diye yoksa benim mi bir şeyden haberim yok diye bangır bangır bağırasım geldi.

Bakınız bu süreçte en tehlikeli meslek dallarının başında sağlık emekçilerinden sonra 7/24 çalışan basın emekçilerinin yanı sıra polis, bekçi, zabıta, temizlik görevlilerinin ortaya koydukları vefakarca çalışmaları bir kalemde alıp çöpe atmaya kimsenin hakkı yok diye düşünüyorum. Bunca fedakarlık heba edilmemeli.

Evet uzun süredir evlerimizdeyiz. Ama can güvenliğimiz için evlerimizdeyiz. Kendimiz için, çoluğumuz, çocuğumuz, eşimiz, dostumuz, komşularımız, dost ve akrabalarımız için evlerimizdeyiz. Devletin uygun gördüğü zaman dilimleri içerisinde kontrollü bir şekilde de sosyal hayatı devam ettirmeliyiz.

Yasak bitti hücum, uygulama sona erdi hücum, daha bundan sonra bir şey olmaz diyerek haydi hücum derseniz sokaklara ve caddelere, 1-0 mağlup dönersiniz evlerinize. Sonuç olarak son kez söylemekte fayda var. Sakın tedbirlerinizi elden bırakmayın. Henüz normalde değiliz. İnanın değiliz. O yüzden kendinize olan saygınızdan taviz vermeyiniz.

 

 


Yazı Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Yazıya Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?
 

Ordu Yeni Haber Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Yazıyı Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız

Yazarın Diğer Yazıları