HABER ARAMA
Sağ Blok Google
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Kullanışlı
  • Beğenmedim
SON DAKİKA HABERLER
Akıllı Ev Sistemleri

Şafak DELİÇAKAR

Şafak DELİÇAKAR

ZATEN AYDA YILDA BİR GÖRÜYORUZ!

22 Ocak 2022 Cumartesi

Mutfağımızda ete hasret kalan tencerelerimiz belli ki yine bu hasreti sürdürecek. Türkiye Kasaplar Federasyonu Başkan Vekili Osman Yardımcı, insanın aklıyla oynarcasına yaptığı açıklamada ülke genelindeki tüm ürünlere iki üç kat fiyat artış yaşandığını, eti aldıkları fiyatın üzerine mecburen kendilerinin de kar koymaları gerektiğini belirtmiş.

Yardımcı; "Pazartesi günü ete zam bekleniyor ama biz olmasını istemiyoruz" demiş ama yüzde 20’lik zammı da şimdiden ilan etmiş. Yardımcı ayrıca sigara ve ekmek satışının zincir marketlerde yasaklanmasının ardından ete de yasak getirilmesini talep etmiş.

Bu adama göre Türkiye’de et şu an en ucuz gıda maddesi imiş. Kıyma 100, kuşbaşı 110-120 TL civarında. Sakatat da yine hızla yükselişe devam ediyor. Fiyatlar yerinde durur mu önümüzdeki günlerde belli olur. En düşük emekli maaşının daha bu ay yeni 2 bin 500 Lira olduğunu unutmuş bizim kasap efendi.

Bu Yardımcı var ya pişkin pişkin bugün et pahalı değildir diyerek gözümüzün içine baka baka Et yüzde 15-20 zam yemişse büyük bir şey değildir deyiverdi. Birde Devletten besici ve kasap esnafına destek istedi. Bu vatandaşın cebinden çıkacak olan 100 Lirayı 10 Lira zannediyor galiba.

Madem ki zincir marketlere savaş açtın, federasyon olarak vatandaşın da et yüzü görebileceği ayarlar yapsana. Millet 25-30 Liralık balığa bile yan gözle bakarken, sen çıkmış 100-120 Lira bir şey değil diyorsun. Fakir fukaranın artık balığa, tavuğa ve yumurtaya bile hasret kaldığından haberiniz yok değil mi?

15’lik ve 30’luk yumurta paketlerinin ne kadar olduğunu da Allah bilir siz bilmiyorsunuzdur. Pastırmanın yüzünü görmeyen pastırmanın ne olduğunu bu ülkede bilmeyen kaç kişi var biliyor musun? Sucuğu kasaplarda imal etsin diyorsunuz ama fiyat konusunda renk verip sır vermiyorsunuz.

Bizim ayda yılda bir gördüğümüz etin fiyatları artık fakir fukaranın umurunda değil. Sizin ağlamalarınıza, sızlamanıza vatandaşın karnı da tok zaten değil mi? Siz zincir marketlerle savaşmaya edin. Memlekette artık gücü yeten yetene. Bir siz bindirin zamları birde zincirciler. Onlarda sizi bahane ederek sayeniz de yüzde 50 daha zam yapacaklar. Ne diyeyim daha…

 

 


Yazı Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Yazıya Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?
 

Ordu Yeni Haber Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Yazıyı Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız

Yazarın Diğer Yazıları