HABER ARAMA
Ordu Nöbetçi Eczaneleri
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Kullanışlı
  • Beğenmedim
SON DAKİKA HABERLER
Akıllı Ev Sistemleri
24 Mayıs 2023 Çarşamba Saat: 12:32

"E-SINAV MERKEZİ" SAYISI, 10'A YÜKSELDİ

Milli Eğitim Bakanlığı Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü bünyesinde kurulan e-Sınav salonlarında gerçekleştirilen tüm sınavlar, basılı evrak kullanılmaksızın, sınav uygulama ve değerlendirilmesine ilişkin
"E-SINAV MERKEZİ" SAYISI, 10'A YÜKSELDİ

Milli Eğitim Bakanlığı Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü bünyesinde kurulan e-Sınav salonlarında gerçekleştirilen tüm sınavlar, basılı evrak kullanılmaksızın, sınav uygulama ve değerlendirilmesine ilişkin her türlü işlemin elektronik ortamda yapılıyor.

 E-Sınav Merkezlerinde Özel Motorlu Taşıt Sürücü Kursları e-Sınavı, Kalfalık, Ustalık ve Usta Öğreticilik Teorik e-Sınavları, Kıyı Emniyeti ve Telsizcilik Sınavı, Millî Eğitim Bakanlığı Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavı, farklı Bakanlıkların görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavları ve Bakanlığımız ile protokol esaslarınca uygulanan diğer çeşitli sınavlar gerçekleştiriliyor.

Altınordu ilçesi İl Millî Eğitim Müdürlüğü Ek Hizmet Binasında faaliyette bulunan Ordu e-Sınav Merkezinde 10 Nisan 2018 tarihinden bu yana e-sınav faaliyetlerine devam ediyor.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Türkiye genelinde 2020-2021-2022 yıllarında Faz-3 ve Faz-4 kapsamında açılan e-Sınav merkezlerinden;  Fatsa ve Ünye ilçelerinde 20'şer kapasite ile 2020 yılında, Akkuş, Aybastı, Korgan, Kumru ve Mesudiye ilçelerin de ise 2022 yılında hizmet vermeye başladı. Son olarak da 2023 yılı itibariyle Gölköy ve Perşembe ilçelerinde de e-sınav merkezi açılmış olup Eğitim Kenti Ordu'muzda e sınav merkezi sayımız 10'a yükseldi.

Adayların sorunsuz bir şekilde ulaşabileceği konumlarda bulunan e-Sınav Merkezlerinde hafta içi akşam (18.00 / 19.15) ve hafta sonu (10.00 / 17.30) olmak üzere haftanın 7 günü sınav yapılabiliyor.

Ayrıca e-Sınav Merkezlerinde sınav sürecini sistem üzerinden yürütmek üzere görevlendirilecek öğretmen ve personele hizmet içi eğitimi kursu verildi. Ordu genelinde e-Sınav Merkezi açılan ilçelerinde, 2022 yılı Ocak ve Şubat aylarında verilen Uygulama İzleme Sorumlusu Eğitimi ile toplam 241 öğretmen ve personel, e- sınav uygulama ve izleme yönetimi konusunda sertifika almaya hak kazandı. 

Anahtar Kelimeler : "E-SINAV, MERKEZİ", SAYISI, 10'A, YÜKSELDİ

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler

 

Ordu Yeni Haber Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız