Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
- 15:33 DENİZLERE MİLLİ VE YERLİ TEKNOLOJİ
- 15:28 ALTINORDU’DAN ÇOCUKLARA DONDURMA İKRAMI
- 13:43 ÇAMBAŞI YAYLASINDA BÜYÜK DEĞİŞİM
- 13:35 GIDADA KAREKOD UYGULAMASI BAŞLADI
- 13:35 8 MİLYON KİŞİ SEYAHATE ÇIKTI
- 13:28 KİB, TAHMİNİ REKOLTEYİ AÇIKLADI
- 13:15 41 İLDE “SİBERAĞ-2” OPERASYONU
- 11:49 ULUVAHTA YAYLASI ASFALT İLE BULUŞUYOR
- 11:48 "SOKAK HAYVANLARININ UYUTULMASINA KARŞIYIZ"
- 11:21 “TARİHİN EN BÜYÜK YATIRIMLARINI YAPTIK”
- 10:35 “ÜLKEMİZİN STATÜSÜNÜ DAHA DA GÜÇLENDİRECEĞİZ”
- 10:22 DİŞ ETİ HASTALIKLARI ERKEN DOĞUMA NEDEN OLABİLİYOR!
- 09:56 UEFA B KALECİ BAŞVURULARI AÇILDI
- 09:55 SÜPER LİG’DE GÖREV YAPACAK HAKEMLER
- 09:56 PARİS 2024’TEKİ YENİ BRANŞLAR
MANTAR YETİŞTİRİCİLİĞİ EĞİTİMİ VERİLDİ
![MANTAR YETİŞTİRİCİLİĞİ EĞİTİMİ VERİLDİ](https://www.orduyenihaber.com/img/haber/mantar-yetistiriciligi-egitimi-verildi_032.jpg)
Ordu İlinde kültür mantarı yetiştiriciliğinin yaygınlaştırılması amacıyla uzun yıllardan beri çalışmalar yapılmakta olup, bu çalışmalar artarak devam ediyor. Ordu’da mantar konusunda üreticileri bilgilendirerek yetiştiriciliğini teşvik etmek, üretim desenimizi daha da zenginleştirmek ve çiftçilerin gelir düzeyini artırmak amacıyla Ordu İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ile Altınordu Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünce ortaklaşa olarak “Mantar Yetiştiriciliği Kursu" düzenlendi.
24 Nisan – 18 Mayıs 2023 tarihleri arasında İl Müdürlüğü Teknik Personeli tarafından 46 kursiyere verilen eğitimde kursiyerlere İş Sağlığı ve Güvenliği, Mantar Üretim Ortamları ve Mantar Üretimi konularında bilgiler verildi. Teorik eğitimin sonrasında istiridye mantarı üretiminde kompost hazırlığı ve misel ekimi uygulamalı gösterilerek eğitim tamamlandı.
Ordu’da üreticilerin gelir düzeyinin yükseltilmesi amacıyla, küçük arazilerde yüksek gelir getirebilecek ve Ordu’da iklimine uygun olan kültür mantarı yetiştiriciliğinin yaygınlaştırılması çalışmaları eğitimler ve hibe destekleriyle sürdürülüyor.