HABER ARAMA
Ordu Nöbetçi Eczaneleri
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Kullanışlı
  • Beğenmedim
SON DAKİKA HABERLER
Akıllı Ev Sistemleri
24 Mayıs 2023 Çarşamba Saat: 15:52

MESUDİYE YATIRIMA DOYACAK

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler öncülüğünde Mesudiye’de 1250 dekar arazi üzerinde hayata geçirilecek olan tarıma dayalı ihtisas organize sanayi bölgesi (TDİOSB) çalışmaları sürüyor. Yapılacak 2,5 Milyar ya
MESUDİYE YATIRIMA DOYACAK

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler öncülüğünde Mesudiye’de 1250 dekar arazi üzerinde hayata geçirilecek olan tarıma dayalı ihtisas organize sanayi bölgesi (TDİOSB) çalışmaları sürüyor. Yapılacak 2,5 Milyar yatırımla 1500 kişiye istihdam sağlanacak.

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’in Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Ordu ziyareti sırasında talepte bulunduğu ve ziyaretin hemen ardından Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından onaylanan Tarıma Dayalı İhtisas Besi Organize Sanayi Bölgesi (TDİOSB) projesinin ÇED raporu da Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından onaylandı.

Karadeniz Bölgesi'nin mega projesi olarak gösterilen ve Karadeniz-Akdeniz bağlantı yolu üzerinde bulunan Mesudiye’de 1250 dekar arazi üzerinde hayata geçirilecek olan Tarıma Dayalı İhtisas Besi Organize Sanayi Bölgesi (TDİOSB) hayvancılık, et entegre, üretim ve ihracatının yanı sıra istihdamda da önemli bir rol oynayacak.

BAŞKAN GÜLER: “2,5 MİLYAR TL’LİK DEV PROJE İLE 1500 KİŞİYE İSTİHDAM SAĞLAYACAK”

Dev proje hakkında açıklamalarda bulunan Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, 300 milyon TL’lik kamu yatırımı, 2 milyar TL de özel sektör yatırımıyla 1500 kişiye istihdam sağlayacak 15 bin hayvan kapasiteli tesis için çalışmaların tam gaz devam ettiğini söyledi.

Başkan Güler, “Çalışma gayet güzel bir şekilde ilerliyor.  Tarım sanayi entegrasyonunun başarılı örneklerinden birisi olacak tesis 500 kişiye direkt, 1500 kişiye de dolaylı olarak istihdam sağlayacak. Herkes sanayiden dükkân alır gibi buradan 50 baş hayvanlık birer ikişer hisse alabilecek” diye konuştu.

1250 DEKAR ÜZERİNDE KURULACAK

Ordu’nun tarım ve hayvancılık merkezi olmasına yönelik olarak geliştirilen proje kapsamında hayvan barınakları, et entegre tesisi, hayvan hastanesi, gübre fabrikası, yem üretim tesisi, soğuk hava deposu, biyogaz tesisi, hayvan pazarı hayata geçirilecek.  1250 dekar üzerinde kurulacak tesis kendi atıklarından elektrik üretecek.

 

 

Anahtar Kelimeler : MESUDİYE, YATIRIMA, DOYACAK

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler

 

Ordu Yeni Haber Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız