HABER ARAMA
Ordu Nöbetçi Eczaneleri
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Kullanışlı
  • Beğenmedim
SON DAKİKA HABERLER
Ordu Havaalanı Transfer Samsun Havaalanı Vip Transfer
26 Şubat 2024 Pazartesi Saat: 14:42

VERGİ HAFTASI ETKİNLİKLERDE KUTLANIYOR

35. Vergi Haftası tüm Türkiye’de çeşitli etkinliklerle kutlanacak. Her yıl Şubat ayının son haftasında kutlanmakta olan Vergi Haftası kapsamında vergi bilincinin; çocuklarda ve genç nesillerde oluşturulması, toplumun tüm kesimlerine b
VERGİ HAFTASI ETKİNLİKLERDE KUTLANIYOR

35. Vergi Haftası tüm Türkiye’de çeşitli etkinliklerle kutlanacak. Her yıl Şubat ayının son haftasında kutlanmakta olan Vergi Haftası kapsamında vergi bilincinin; çocuklarda ve genç nesillerde oluşturulması, toplumun tüm kesimlerine benimsetilmesi, mükelleflerin vergiye gönüllü uyumunun sağlanması ve kayıt dışı ekonomi ile mücadele bilincinin oluşturulması amacıyla Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından çeşitli tanıtım ve bilgilendirme faaliyetleri yürütülüyor.

Bu kapsamda 35. Vergi Haftası kapsamında gerçekleştirilecek etkinliklerden bazıları şunlar:  

Vergi Haftası için  “GELECEĞİMİZ VERGİLERİMİZLE GÜVENDE”  sloganı ile hazırlanan afiş 81 ilimizdeki Vergi Dairesi Başkanlıkları ve Defterdarlıklarda, kamu kurumlarının "Outdoor TV" ekranlarında asılacak/yansıtılacak. 

Çocuklarda vergi bilincini geliştirmek ve benimsetmek için “VERGİ GELECEĞİMİZİN ANAHTARIDIR” sloganı ile hazırlanan öğrenci afişi okullara asılacak. 

E-posta abonelerimize gönderilen vergi haftası kutlama mesajının yanı sıra vergi farkındalığının artırılması ve mevzuat güncellemelerinin en kısa zamanda etkin bir şekilde iletilmesi amacıyla bilgilendirme mesajları yıl boyunca gönderilmeye devam edilecek. 

Gazete editörlerine ve ekonomi yazarlarına vergi ile ilgili toplum bilincini arttırmaya yönelik bilgilendirme metni gönderilecek. 

Üniversitelerde panel, konferans vb. etkinliklerin gerçekleştirilerek genç girişimciler ve GİB hakkında kurumsal bilgilendirme yapılacak. 

Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Bilişim Ağında ilkokul, ortaokul ve lise öğrencileri için hazırlanan eğitim videoları yer alacaktır. MEB sosyal medya hesaplarından vergi haftasına yönelik paylaşımlarda bulunulacak. 

Yeni işe başlayan mükelleflerin hak ve ödevleri, genç girişimciler ve "e-Dönüşüm" (Dijital Dönüşüm) konularında mükelleflere yönelik bilgilendirme toplantıları yapılacak. 

Türkiye genelinde, beyan, ödeme ve diğer vergisel yükümlülüklerini zamanında yerine getiren gönüllü uyum seviyesi yüksek mükellefler vergi dairelerinde oluşturulan heyetler tarafından işyerlerinde ziyaret edilerek sunulan hizmetlere yönelik görüş ve önerileri alınacak. 

Vergi Haftası süresince oynanan Süper Lig ve TFF 1. Lig futbol müsabakalarında,  “GELECEĞİN GARANTİSİ VERGİLERİNİZDİR, VERGİ HAFTASI KUTLU OLSUN” yazılı branda tribüne asılacak. 

Vergi Haftası slider ve afişleri kamu kurumları, meslek odaları, üniversiteler ve diğer kurumların Outdoor TV ekranlarında yayınlanacak.

Bankaların ATM ekranlarında Vergi Haftası süresince kutlama mesajımız yer alarak görünürlük sağlanacak. 

PTT ile yapılan işbirliği çerçevesinde, vergi haftası süresince PTT tarafından “Vergi Güçtür” sloganlı flam uygulaması yapılacak. 

Kızılay işbirliği ile kan bağışı kampanyası düzenlenecek.

 

Anahtar Kelimeler : VERGİ, HAFTASI, ETKİNLİKLERDE, KUTLANIYOR

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler

 

Ordu Yeni Haber Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız