Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
- 12:46 TÜRKİYE’DE 3 MİLYON KİŞİ HEPATİT B VİRÜSÜ TAŞIYOR
- 12:34 KARACİĞER YAĞLANMASINA DİKKAT!
- 15:33 DENİZLERE MİLLİ VE YERLİ TEKNOLOJİ
- 15:28 ALTINORDU’DAN ÇOCUKLARA DONDURMA İKRAMI
- 13:43 ÇAMBAŞI YAYLASINDA BÜYÜK DEĞİŞİM
- 13:35 GIDADA KAREKOD UYGULAMASI BAŞLADI
- 13:35 8 MİLYON KİŞİ SEYAHATE ÇIKTI
- 13:28 KİB, TAHMİNİ REKOLTEYİ AÇIKLADI
- 13:15 41 İLDE “SİBERAĞ-2” OPERASYONU
- 11:49 ULUVAHTA YAYLASI ASFALT İLE BULUŞUYOR
- 11:48 "SOKAK HAYVANLARININ UYUTULMASINA KARŞIYIZ"
- 11:21 “TARİHİN EN BÜYÜK YATIRIMLARINI YAPTIK”
- 10:35 “ÜLKEMİZİN STATÜSÜNÜ DAHA DA GÜÇLENDİRECEĞİZ”
- 10:22 DİŞ ETİ HASTALIKLARI ERKEN DOĞUMA NEDEN OLABİLİYOR!
- 09:56 UEFA B KALECİ BAŞVURULARI AÇILDI
ORDU’DA GÖRSEL ŞÖLEN
![ORDU’DA GÖRSEL ŞÖLEN](https://www.orduyenihaber.com/img/haber/ordu-da-gorsel-solen_231.jpg)
Ordu Büyükşehir Belediyesi, park ve bahçeler ile kara yolları üzerinde bulunan kavşak ve refüjleri lale ve sümbüllerle süslüyor. Bahar aylarının gelmesi ile birlikte mevsime uygun lale türleri ile yapılan bu çalışma görsel bir şölen sunuyor.
Büyükşehir Belediyesi ekipleri tarafından il genelinde yürütülen peyzaj çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Hava sıcaklıklarının artması ile peyzaj çalışmalarına hız veren Büyükşehir Belediyesi, Ordu’yu çiçek bahçesine dönüştürüyor. Kara yolları üzerinde bulunan kavşak ve refüjlerde yapılan peyzaj çalışmalarında değişik desenler ve farklı materyaller kullanılarak vatandaşların göz zevkine hitap eden çalışmalar ortaya çıkarılıyor.
GÖRSEL BİR ŞÖLEN ORTAYA ÇIKIYOR
Ordu genelinde şehir estetiği için birçok uygulamayı hayata geçiren Ordu Büyükşehir Belediyesi, gerçekleştirdiği peyzaj düzenlemeleriyle görsel bir şölen sunuyor. Bu kapsamda birçok ilçede kara yolları üzerinde bulunan kavşak ve refüjler ile vatandaşların sıklıkla kullandığı parklarda peyzaj çalışması yürüten Büyükşehir Belediyesi Parklar ve Yeşil Alanlar Dairesi Başkanlığı ekipleri, mevsimlik lale soğanlarını toprakla buluşturuyor.
LALE VE SÜMBÜL SOĞANLARI TOPRAKLA BULUŞUYOR
Vatandaşların sıklıkla kullandığı sahil şeridi, park bahçe ve karayolu üzerindeki kavşak ve refüjlerde çalışmalarını yoğunlaştıran ekipler yaklaşık 400 bin adet lale ve sümbül soğanlarını toprakla buluşturuyor. Yapılan bu çalışmalarla Ordu’nun güzelliklerine güzellik katılıyor.