Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
- 12:46 TÜRKİYE’DE 3 MİLYON KİŞİ HEPATİT B VİRÜSÜ TAŞIYOR
- 12:34 KARACİĞER YAĞLANMASINA DİKKAT!
- 15:33 DENİZLERE MİLLİ VE YERLİ TEKNOLOJİ
- 15:28 ALTINORDU’DAN ÇOCUKLARA DONDURMA İKRAMI
- 13:43 ÇAMBAŞI YAYLASINDA BÜYÜK DEĞİŞİM
- 13:35 GIDADA KAREKOD UYGULAMASI BAŞLADI
- 13:35 8 MİLYON KİŞİ SEYAHATE ÇIKTI
- 13:28 KİB, TAHMİNİ REKOLTEYİ AÇIKLADI
- 13:15 41 İLDE “SİBERAĞ-2” OPERASYONU
- 11:49 ULUVAHTA YAYLASI ASFALT İLE BULUŞUYOR
- 11:48 "SOKAK HAYVANLARININ UYUTULMASINA KARŞIYIZ"
- 11:21 “TARİHİN EN BÜYÜK YATIRIMLARINI YAPTIK”
- 10:35 “ÜLKEMİZİN STATÜSÜNÜ DAHA DA GÜÇLENDİRECEĞİZ”
- 10:22 DİŞ ETİ HASTALIKLARI ERKEN DOĞUMA NEDEN OLABİLİYOR!
- 09:56 UEFA B KALECİ BAŞVURULARI AÇILDI
MEB’E ÇAĞRIDA BULUNUYORUZ!
Türk Eğitim-Sen Ordu İl Başkanı Metin Şeyhoğlu, proje okullarına yönetici atama süreci hakkında açıklamalarda bulunarak Milli Eğitim Bakanlığı (MEB)’e çağrıda bulundu.
Bakanlık tarafından ataması yapılan kimi okul yöneticilerinin kararnamelerinin iptal edildiğini kaydeden Başkan Şeyhoğlu: “Bu durum, MEB’in ciddiyetini ve çalışanların kuruma olan güvenini rencide ediyor” dedi.
Böylesi ucuzluklara meydan verilmemesi gerektiğine dikkat çeken Başkan Şeyhoğlu, açıklamasına şöyle devam etti; “Proje okulu yönetici atama sürecinde yıllardır süregelen aymazlıklara maalesef yine şahit oluyoruz.
Bakanlık tarafından ataması yapılan kimi okul yöneticilerinin kararnameleri iptal ediliyor. Bu durum, MEB’in ciddiyetini ve çalışanların kuruma olan güvenini rencide ediyor.
Madem bu okullarımıza objektif kriterlere haiz sınava dayalı atama sistemini getiremiyoruz, en azından böylesi ucuzluklara meydan vermeyelim.
Liyakati değil de mensubiyeti önceleyen kimi yöneticilerinizi de zahmetten kurtarın ve bir talimat verin ki, daha sürecin başında, hangi siyasi/STK’ya biat ediyorlarsa onlardan aldıkları talimatlarla görevlendirmeleri yapsınlar ve atama sürecini yap boz tahtasına çevirmesinler. Yazıktır” diye konuştu.