HABER ARAMA
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Kullanışlı
  • Beğenmedim
SON DAKİKA HABERLER
Ordu Havaalanı Transfer Samsun Havaalanı Transfer Ogezi Transfer Trabzon Havalimanı Tranfer
21 Mayıs 2024 Salı Saat: 13:41

TORUN: 9 AY SONRA BAŞLANMIŞ!

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Ordu Milletvekili Seyit Torun, Tarım ve Orman Bakanlığının, Ordu’da Temmuz ayında gerçekleşen afetin onarım çalışmalarına 9 ay sonra başladığını iddia etti. CHP Ordu Milletvekili Seyit Torun, 28 Mart 2024
TORUN: 9 AY SONRA BAŞLANMIŞ!

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Ordu Milletvekili Seyit Torun, Tarım ve Orman Bakanlığının, Ordu’da Temmuz ayında gerçekleşen afetin onarım çalışmalarına 9 ay sonra başladığını iddia etti.

CHP Ordu Milletvekili Seyit Torun, 28 Mart 2024 tarihinde Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı’nın cevaplaması istemiyle verdiği yazılı soru önergesinde 2023 yılının Temmuz ayında Ordu’da meydana gelen sel felaketini hatırlatarak, felaket sebebiyle altyapı tesislerinin ve hanelerin zarar gördüğünü aradan geçen 9 ayda söz konusu tahribatlar onarılmadığı için Bülbül Deresine kanalizasyon aktığını ifade etti.  

Önergede dere ıslahının tamamlanacağı tarihi sorgulayan Torun, bu süreçte yaşanan doğa katliamına ilişkin sorular yöneltti.

AFET TEMMUZ’DA, ONARIM İŞİ MART’TA!

Önergeyi cevaplamak için 2 aya yakın bir süre bekleyen Bakanlığın paylaştığı yanıt nereden tutulsa elde kalmaktadır. Taşkın hasarları onarım işine 8 Mart 2024 tarihinde başlandığını ifade eden Bakanlık, uygulama proje hazırlıklarının yapıldığını açıkladı.

ORDU’DA DUVAR İNŞAATINA 9 AYDA BAŞLANIYOR!

Afetten yaklaşık 9 ay sonra harekete geçen Bakanlığın bu süreçte dereye deşarj edilen kanalizasyona ilişkin açıklama yapmadığına dikkat çeken Torun: taşkının üzerinden 9 ay geçmiş hala hazırlık yapılıyor, 9 ayda ne yaptınız? Bu sürede can damarımız olan derelerimizin, yeraltı sularımızın kirlenmesine nasıl göz yumdunuz?

Bu nasıl bir sorumluluk anlayışı? Bu nasıl bir vicdansızlık? İfadeleriyle tepki gösterdi. Taşkından 9 ay sonra kanalizasyon hattının dereye aktığı bölgede duvar inşaatına başladık diyorlar, geldiğimiz çağda insanlar 3 günde aya gidiyor.

ORDU’YU KANALİZASYON PİSLİĞİNE BOĞDURMAYACAĞIZ

Bu akıldışı anlayış güzel Ordumuza yakışmıyor. Eşsiz doğasıyla, verimli toprakları ve üretken insanlarıyla cennetten bir köşe olarak görülen şehrimizi ihmalkarlığa ve sorumsuzluğa kurban ettirmeyeceğiz. Devasa bir kültür ve doğa mirası olan Ordu’yu kanalizasyon pisliğine boğanların karşısında dimdik durarak mücadelemize devam edeceğiz” dedi.  

Anahtar Kelimeler : TORUN:, 9, AY, SONRA, BAŞLANMIŞ!

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler

 

Ordu Yeni Haber Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız