HABER ARAMA
Ordu Nöbetçi Eczaneleri
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Kullanışlı
  • Beğenmedim
SON DAKİKA HABERLER
Ordu Havaalanı Transfer Samsun Havaalanı Vip Transfer
29 Kasım 2022 Salı Saat: 14:42

GÜLÜŞ ESTETİĞİ ÖZGÜVENİ ARTIRIYOR

Dişlerimizin yemek yemeye yardımcı olmanın yanı sıra estetik açıdan da gülüşlerimizde büyük rol oynadığını söyleyen Medical Park Ordu Hastanesi Ağız ve Diş Sağlığı Kliniği'nden Dt. Tuğçe Serdaroğlu, “Dişlerde bulunan
GÜLÜŞ ESTETİĞİ ÖZGÜVENİ ARTIRIYOR


Dişlerimizin yemek yemeye yardımcı olmanın yanı sıra estetik açıdan da gülüşlerimizde büyük rol oynadığını söyleyen Medical Park Ordu Hastanesi Ağız ve Diş Sağlığı Kliniği'nden Dt. Tuğçe Serdaroğlu, “Dişlerde bulunan şekil bozuklukları ve lekelenmeler günlük hayatta bizleri olumsuz yönde etkiliyor. Yapılan araştırmalara göre diş yapısına ve gülüşlerine güvenen kişiler daha başarılı daha mutlu oluyor” dedi.

Medical Park Ordu Hastanesi Ağız ve Diş Sağlığı Kliniği'nden Dt. Tuğçe Serdaroğlu, gülüş estetiği hakkında açıklamalarda bulundu.


GÜZEL BİR GÜLÜŞ MÜMKÜN

Güzel bir gülüş için güzel estetik duruşlu dişlerin eksiksiz, bembeyaz olmasını, dişetleri ve dişlerin yüzeyinin temiz görünmesini ve çapraşık olmaması gerektiğini söyleyen Dt. Tuğçe Serdaroğlu, gülüş tasarımı yapılmadan öncesi ve uygulanan tedaviler ile ilgili şunları söyledi

“Gülüş tasarımı yapılmadan önce hastanın ağız sağlığı dikkate alınır. Tedaviye uygunluğu gözlemlenir. Diş formu incelenir. Bu gözlemlerden sonra kişilerin ağız ve çene yapısına uygun tedavi yapılır. Tedavilerde ise eğer kişide diş eksiliği varsa implant uygulaması, kron köprü uygulamaları, çürüklü dişler için dolgu veya kanal tedavisi, hassas ve ödemli diş etleri için dişeti tedavisi, çapraşıklık için ortodontik tedaviler, dudak desteği yetersizse medikal estetik uygulamalar (dolgu, botoks) uygulanabilir.”

KİŞİYE ÖZEL GÜLÜŞ TASARIMI

Dt. Tuğçe Serdaroğlu; genel olarak kullanılan ve çok tercih edilen gülüş çeşitlerini şöyle sıraladı:
Çekici estetik gülüş: Bu gülüş için tedavide tercih edilen ön dişleri daha ön plana çıkarmaktır. Bu değişiklik sizlere daha genç ve daha çekici gülüş kazandıracaktır.

Entelektüel gülüş: Dişlerin aynı seviyeye getirilerek kişiye daha olgun bir gülümseme edası katar.
Sportif gülüş: Bu gülüşte orta kesici olan dişlerin yan taraflarda bulunan kesici dişlerden uzun olarak tasarlanmasıyla sağlanır.

DİŞLER VE DİŞETLERİ DAHA SAĞLIKLI BİR GÖRÜNÜM KAZANIYOR

Gülüş tasarımının tedavi aşamaları ve avantajlarına da değinen Dt. Serdaroğlu, “Gülüş tasarımı yaparken kişinin ağız diş fotoğrafları çekilerek diş ölçüleri alınır. Hastanın isteği ve şikâyetleri de dinlenilerek gülüş tasarımı gerçekleştirilir. Kişinin de onayı alınarak ölçüler hazırlanır ve kısa bir süre içerisinde estetik işlemler kalıcı olarak yapılır. Gülüş estetiğinden sonra kişilerde daha doğal görünümlü, yüz çenesine yakışır dişler elde edilir. Dişlerin renkleri daha net olur ve diş etleri daha sağlıklı görünüm kazanır. Güzel, parlayan dişlere ve gülümsemeye kavuşulur. Dişlerdeki kırıklar düzeltilir” diyerek sözlerini sonlandırdı.

 

Anahtar Kelimeler : GÜLÜŞ, ESTETİĞİ, ÖZGÜVENİ, ARTIRIYOR

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler

 

Ordu Yeni Haber Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız