HABER ARAMA
Ordu Nöbetçi Eczaneleri
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Kullanışlı
  • Beğenmedim
SON DAKİKA HABERLER
Ordu Havaalanı Transfer Samsun Havaalanı Vip Transfer

Mehmet KESKİN

Mehmet KESKİN

SIRF ADAY OLMAK İÇİN ADAY OLMAYINIZ!

27 Ocak 2023 Cuma Saat: 09:30

Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimleri için henüz resmi olmasa da oy kullanma tarihi 14 Mayıs olarak nitelendirildi. Seçime girecek olan siyasi partilerde İl ve İlçe Başkanlıkları ile teşkilatlar teyakkuza geçerek seçmen seferberliğine şimdiden başladılar.

Sancılı bir süreç içerisinde olan 6’lı masanın henüz adayının belli olmaması ise muhalefet partilerinin Anadolu’da ki seçim stratejilerini sıkıntıya soktuğu da bir gerçek değil mi? 

Çünkü il ve ilçe teşkilatları sahada seçmenin karşısına çıktıklarında ekonomiden başka bir şey anlatamıyorlar. Zira ellerinde bir aday olmadığı, bir plan, proje ve hedef olmadığı için de seçmene de fazla bir şey veremiyorlar.

Diğer taraftan her seçim sürecinde tanık olduğumuz manzaraların bu seçimlerde de karşımıza çıkacağını şimdiden söylemek ve uyarmak istiyorum. Partisi ne olursa olsun, parasına puluna güvenip de hiçbir halta yaramayan insanlara diyorum ki, sırf aday olmak isim duyurmak için aday olmayınız ve kuru kalabalık yapmayınız.

Bu seçim çok önemli bana göre. Aklıselim davranılması gereken bir seçimdir. Seçmenin iyice bilinçlendirilmesi gereken bir seçimdir. Bütün siyasi partilerin de bu konjoktör üzerinden hareket etmesi gerekmektedir. 

Yatır parayı ol aday mantığı ile hareket eden partiler baştan kaybeder bilesiniz. İçi boş, beyni boş insanları sırf parti kasasına üç kuruş girecek diye aday adayı veya aday olarak seçmenin karşısına dikerseniz, vebal altında kalırsınız. Bir oyun bile ne kadar kıymetli olduğunu söylememe gerek yok herhalde.

Şimdiden ağzının suyunu akıtarak, göbeğini ovalayanlara diyorum ki, paranızı, pulunuzu gidin başka mecralarda kullanın. Yaşadığınız ilin, ilçelerin, köy ve kasabalarında insanlığa faydalı işlerde kullanın. 

Önce millet sizi bir adam yerine koysun. Sonrada adamlığı hak ederseniz milletin vekili olmaya aday olursunuz. Bu seçim öyle armut piş ağzıma düş seçimi değil. Anlaştık mı beyler, bayanlar?

 


Yazı Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Yazıya Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?
 

Ordu Yeni Haber Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Yazıyı Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız

Yazarın Diğer Yazıları