HABER ARAMA
Ordu Nöbetçi Eczaneleri
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Kullanışlı
  • Beğenmedim
SON DAKİKA HABERLER
Ordu Havaalanı Transfer Samsun Havaalanı Vip Transfer

NURİ KAHRAMAN

NURİ KAHRAMAN

ORDUDAN GİRESUNA; CUMÂDAN CUMARTESİYE...

12 Şubat 2024 Pazartesi Saat: 10:04Gündemler sıkıştı. Ne demek istediğimiz anlaşılacak. Biz yine de gün sırasına göre Cumâ'dan başlayalım.
*GÜZELYALI, ABDULLÂH SÖYLEMEZ *
Bu son Cuma Sabah Namazı Buluşmasında Ordu Kayabaşı GÜZELYALI CÂMİİ'nde idik. Muhterem Müftümüz Abdullâh SÖYLEMEZ Hocamız Namazımızı kıldırdıktan sonra İmam-Hatip Ziyâ ÇELİK Hoca'nın naif, yanık sesiyle okuduğu, dinleyenleri mest eden TESBİHÂTI"nın ardından müftü bey hocamız günün bereketi, gönüllere İnşirah veren güzel sohbetini yaptı.
Çorba getiren vâsıtaların kaza yaptığı haberiyle berâber muhtar Cengiz GÜZELHAN fırsatı ganîmet bilerek cemaati ikram için kendisine âit KAYABAŞI UNLU MÂMULLER'e dâvet ederek bizzat kendi elleriyle ikramda bulundu.
*ZİYÂ ÇELİK, MURAT ŞENYURT, CENGİZ GÜZELHAN*
Bol mâneviyat ve ganî mıhabbetli bu güzel organizeden dolayı câmi görevlileri Ziyâ ÇELİK ve Murat ŞENYURT hocalarımıza ve Cengiz GÜZELHAN Muhtarımıza teşekkür ederiz. Rabbimiz  emek veren ve katılan, katkı sağlayan cümleden râzı olsun. Hayırlı cumâlar wes'selâm...
*YUSUF KEREM, HACIBEY VAROL*
Oğlum Yusuf Kerem'le dünden planladığımız şekliyle Giresun'a gitme husûsunda oğlu burada okuyup aynı zamanda görev yapan Hacıbey VAROL  hocamıza da birlikte gitmek üzere teklif götürdük. Kabul edince hep birlikte yola çıktık.
*SELÇUK KILIÇBAY HOCA'YA ZİYÂRET*
Çok güzel, kışa göre oldukça ılıman, güneşli bir gün. Önce, burada Giresun İl Müftüsü olarak göreve yeni başlayan Selçuk KILIÇBAY hocamıza, hoşgeldiniz, hayırlı olsun ziyaretinde bulunduk. Hayır dualarını aldık.
*İSTANBUL YÜKSEK İSLÂM, MARMARA İLÂHİYAT*
O da 20 sene sonra 1999 olarak İstanbul mezunu. Ortak hocalarımız var. Onlardan konuştuk. Allâh selâmet versin. Güzel hizmetlere muvaffak kılsın. Mahcup etmesin. Tekrar görüşmek dilekleriyle oradan ayrıldık.
*BETÜL'DEN KİB'E ZARF*
Şimdi sıra buraya geliş sebebimizin gereğini yerine getirmekte. Dolayısıyla, Betül kızımın verdiği evrâkı Karadeniz İhracatçılar Birliğine (KİB) teslim ettik. Hayırlı olsun. Rabbimiz evlâdımızı mahcup etmesin. Umduklarına nâil eylesin. Âmin.
*GIYÂBÎDEN VİCÂHÎYE DOĞRU*
Ardından, yıllardır yazılarını tâkip edip bizzat tanışmak istediğim, geçen yılki gelişimde il dışında olduğu için tevâfuk edemediğimiz, târihî diyebileceğimiz buluşmaya geldi şimdi sıra. Telefonlaşıp  kavilleştik. Sonra tarif ettiği şekliyle Sağlık Müdürlüğü'nün önünde buluştuk.
BİR MİLLÎ GÖRÜŞ ÇINARI... BÖLGENİN AĞABEYİ...
25 yaşında Erbakan Hoca'nın Giresun İl Başkanlığını yapmış, yarım asırdan bu yana Millî Görüş neferi olarak hizmet vermiş, Hoca'yla omuz omuza yol yürümüş, o günlerde Recep Tayyip Erdoğan'la da arkadaşlıkları olan dâvânın çınarlarından, o muhteşem hâtıraların yâdigârlarından, bölgemizin kanaat önderi bir Ağabeyimiz Ahmet ÇITLAKOĞLU ile zaman zaman iktibas ettiğimiz yazıları üzerinden olan gıyâben tanışıklığımız bu gün Giresun Üniversitesi sosyâl tesislerinde rûberû olarak vicâhîye dönüştü.
*NİZAM'DAN SELÂMET'E, REFAH'TAN BUGÜNE...*
Ta MNP'den bugüne Erbakan Hocamızla yanyana yol yürüyen v4 Millî Görüş'ün eski Ordu ve Giresun günlerinden, Nedim Urhan merhum gibi ortak hocalarımızdan konuştuk.
*ARTIK DAHA DA GÖRÜŞMEK DİLEĞİYLE*
Bize zaman ayırıp, ilgi ve sohbetini esirgemeyen, Hacıbey VAROL Bey hocamız ve küçük oğlum Yusuf Kerem Beyle berâber bizlere gönlünü açıp ikramlarda bulunan, eski günlerin hâtıra iklîminde dolaştıran muhterem üstâdımıza teşekkürlerle, bundan sonra görüşüp hâtıraları dillendirip istifâdelenmek ümîdiyle 
*BÜYÜK ÂİLE, GENİŞ GÖNÜL, GANÎ MUHABBET*
Rabbimizden kendisi, 5 çocuk ve 17 torunu ve tüm sevdikleri için din-îman selâmetleri ve sıhhat-âfiyetlerle dolu hayırlı uzun ömürler, cümleten sonsuz saâdetler niyâz ediyor, görüşüklüğümüzün devâmı dileğiyle sevgiler-saygılar sunuyoruz wes'selâm...
*CUMÂ'DA TÂHÂ YAVRUMUZDAYDIK*
Oradan namaza geçtik. Cumâyı günün vaazını da yapan Hacıbey VAROL Hocamızın oğlu TÂHÂ BEY'in ÇINAR SİTE MESCİDİ'nde kıldık. Hutbeyi o okudu, imâmeti de bize tevdî ettiler. Müezzinliği oğlum Yusuf Kerem Bey yaptı.
*GİRESUN DÎNÎ İLİMLER KÜLLİYESİ*
Namaz sonrası, 10 bloktan birinin zemin katında yer alan mescid ve de Giresun Müftülüğü'nün muhteşem projesi DÎNÎ İLİMLER KÜLLİYESİ Afişinin önünde, câmiin diğer görevlisi Erzurumlu Hâfız CİHAN HOCA VE emekli din görevlisi Abdullah BEYAZ Hocanın da katılımıyla berâber fotoğraf çekindik. Rabbimiz ibâdetlerimizi kabûl etsin, cemaatimizden ve burada bizimle ilgilenen arkadaşlardan râzı olsun.
*YEŞİL GİRESUN'DAN GÜZEL ORDU'YA*
Bu wesîleyle Tâhâ yavrumuza tekrar hayırlı olsun diyor, güzel ilimiz Yeşil Giresun'da bahar tadında hizmetlere kendisini muvaffak kılmasını Cenâb-ı Hakk'tan niyâz ediyor, kâlbî sevgilerimizi sunuyor, tekrar görüşmek temennîsiyle vedâ edip dönüş yoluna koyuluyoruz.
*DÖRTYOL CÂMİİ, MUSTAFA DÜZEL HOCA*
İkindide Hacıbey Hocamızın burda görev yıllarından tanıdığı cenâzeye katılacağımız için başka bir yere uğramadan DÖRTYOL CÂMİİ'ne vardık. Hoca Mustafa DÜZEL talebemiz İmâmeti bize tevdî ettiler. Namaz sonrası merhûme Güllü Karataş teyzeye duâların ardından tâziye sonrası evlere döndük...
*BABACIĞIM; YARIN EYMÜR'E GİDERİZ DEĞİL Mİ?*
Akşam eve girdikten sonra Yusuf Kerem; "Babacığım, yarın dedemin vefat yıldönümü mâlum. Köye gideriz değil mi?" diye hatırlattı.
Dolayısıyla cumartesi de Eymür'deydik. Bundan sonrasında da onu yazacağız inşâllâh.
*GÜNE MÂŞÂLLÂH, TEKRAR İNŞÂLLÂH*
İnşâllâh diyor, burada tekrar hâlleşmek ve de tekrar hasbihâle imkân bulmak ümîdiyle cümleye sevgiler-saygılar sunuyoruz wes'selâm...


Yazı Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Yazıya Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?
 

Ordu Yeni Haber Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Yazıyı Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız

Yazarın Diğer Yazıları