HABER ARAMA
müstesna
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
Rent a car
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Kullanışlı
  • Beğenmedim
FINDIK BORSASI
18 Şubat 2020 Salı
Fındık Fiyatı


15.00TL
SON DAKİKA HABERLER
cialis 100mg viagra 100mg steroid satın al
6 Ekim 2019 Pazar Saat: 09:41

“TANITIM VE REKLAM TURİZMDE ÖNEMLİDİR”

Kış aylarının yaklaşması ile kış turizmi potansiyelinin iyi değerlendirilmesi gerektiğini vurgulayan TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Turist sayısı ve turizm geliri hedefleri 4 mevsim turizm potansiyeli olan ülkemiz için gayet u
“TANITIM VE REKLAM TURİZMDE ÖNEMLİDİR”

Kış aylarının yaklaşması ile kış turizmi potansiyelinin iyi değerlendirilmesi gerektiğini vurgulayan TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Turist sayısı ve turizm geliri hedefleri 4 mevsim turizm potansiyeli olan ülkemiz için gayet ulaşılabilir bir seviye. Bunun için girmek üzere olduğumuz kış aylarında kış turizmini artırmak için tanıtımlar ve kampanyalar artırılmalı” dedi.

-“TURİST SAYISIMIZIN HER GEÇEN GÜN ARTMAMASI İÇİN ENGEL YOK”

Turist sayısının ilk 8 ayda yüzde 14.7 arttığını ve daha da artmaması için hiçbir engelin olmadığına dikkati çeken Türkiye Esnaf ve Sanatkârlar Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Turizm ülkemizin en önemli gelir kaynaklarından birisi. Her geçen yıl gelirlerin ve hedeflerin arttığı en canlı ve önemli sektör. Her mevsim, mevsimin güzelliklerine göre her coğrafi bölgemizde turist çekebilecek sayısız nokta var.

Yiyeceklerimizle, teknolojimizle, kültürümüzle, eğlence ve spor aktivitelerimizle, kayak merkezlerimiz ve termal kaynaklarımızla turizm için çok önemli bir konumdayız. Veriler de bu durumu zaten destekliyor. Öyle ki bu yılın ilk 8 ayında ülkemize gelen turist sayısı geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre yüzde 14,7 artarak 31 milyon 394 oldu. Ülkemizin büyüme hedeflerinde turizmin de katkısını göz önünde bulundurursak bu sayının artmaması için hiçbir engelimiz yok” diye konuştu.

Turist sayısının artması için tanıtım ve reklamların en önemli paya sahip olduğunu hatırlatan Palandöken, “Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın tanıtım bütçesini bu yıl 18 milyon dolardan 72 milyon dolara çıkartması, turizm hedeflerine önemli bir ivme kazandıracaktır. Çünkü her konuda olduğu gibi turizmde de reklam ve tanıtım her şeyden önemlidir.

Turistleri çekebilecek tüm güzelliklerimizi ne kadar çok doğru ve detaylı şekilde tanıtabilirsek hedeflere o kadar hızlı ulaşırız. Bu nedenle 2023’te 75 milyon turist ve 65 milyar dolar turizm geliri hedefi hiç uzak değil. Birleşmiş Milletler Dünya Turizm Örgütü’nün geçtiğimiz yılki raporunda, dünya genelinde ne çok ziyaretçi alan ülkeler arasında ülkemiz 6. Sırada yer aldı. Bu sıralamayı ilk 3’e taşımak ilk hedefimiz olmalı. Hem ülkemizin gelişimini hem de ekonomimizin büyümesini sağlayacak önemli sektörlerden biri olan turizmi en verimli şekilde değerlendirmeliyiz” şeklinde söyledi.

 

Anahtar Kelimeler : “TANITIM, VE, REKLAM, TURİZMDE, ÖNEMLİDİR”

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler

 

Ordu Yeni Haber Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız