HABER ARAMA
Reis
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz

ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Kullanışlı
  • Beğenmedim
SON DAKİKA HABERLER
cialis 100mg viagra 100mg steroid satın al
20 Kasım 2019 Çarşamba Saat: 07:47

ATIK PİL TOPLAMA YARIŞMASI YAPILDI

Fatsa Belediye Başkanı İbrahim  Etem Kibar, çevre kirliliğinin önlenmesi, çevre bilincinin geliştirilmesi ve geri dönüşüm uygulamalarının yaygınlaştırılması amacıyla 2018-2019 eğitim öğretim yılı içerisinde yapılan projede en f
ATIK PİL TOPLAMA YARIŞMASI YAPILDI

Fatsa Belediye Başkanı İbrahim  Etem Kibar, çevre kirliliğinin önlenmesi, çevre bilincinin geliştirilmesi ve geri dönüşüm uygulamalarının yaygınlaştırılması amacıyla 2018-2019 eğitim öğretim yılı içerisinde yapılan projede en fazla atık pil toplayan okul olan Hatice Bahattin Şenel ilkokulunu başarısından dolayı tebrik ediyorum.” dedi.

Düzenlenen proje kapsamında yüzlerce kilogram atık pil kaynağından ayrı toplanarak geri dönüşüme katkı sağlandı. Başkan Kibar yapılan her çalışmanın destekçisi olduklarını ifade ederek, “Proje kapsamında ilçemizde birinci olan okulumuzu fotokopi makinesi ile ödüllendirdik.” diye konuştu.

Fatsa ilçesinde yer alan 56 okul arasında atık pil toplama yarışması düzenlendi. Hatice Bahattin Şenel ilköğretim okulunda gerçekleşen ödül töreninde konuşan Belediye Temizlik İşleri Müdürü Derya Ateşli, “Ülkemiz çapında Fatsa Belediyemiz ve Taşınabilir Pil Üreticileri  İthalatçıları Derneği (TAB) ile yapılan ikili Atık Pil Toplama Protokolü çerçevesinde Atık Piller Belediyemiz tarafından  ayrı toplanmakta   olup   diğer atıklardan  ayrı bertaraf edilmesi konusunda, farkındalık oluşturmak üzere  2018-2019 Eğitim Öğretim  yılı içerisinde  Fatsa  Belediyemiz  tarafından, büyük bir özveri  ve duyarlılık  göstererek  ilimizde 5. Sırada, ilçemizde de 1. sırada  yer almış ve 206  kilogram atık pil toplayan Hatice Bahattin Şenel İlköğretim Okulumuzu kutluyor Okul Müdiresi Gönül Çavuş ve öğretmenleri de tebrik ediyoruz.” dedi.

 Belediye Başkanımız İbrahim Etem Kibar tarafından ayrıca okula gösterdikleri emek ve duyarlılık adına okul öğretmenlerinden sınıf öğretmeni Gülay Nar‘a teşekkür plaketi, tüm sınıflara katımlarından ve başarılarından dolayı teşekkür belgesi gönderildi.

Anahtar Kelimeler : ATIK, PİL, TOPLAMA, YARIŞMASI, YAPILDI

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler

 

Ordu Yeni Haber Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız